Державна підтримка енергоефективних заходів в рамках Програми «Теплих кредитів» у 2021 році

29.01.2021

Державна підтримка енергоефективних заходів в будинках реалізується в рамках дії Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв із відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010 – 2021 роки, яка затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2010 № 243, або так звана програма «теплих кредитів» (далі – Програма) та направлена на стимулювання населення, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини суми кредитів, залучених на придбання енергоефективного обладнання та/або матеріалів.

Порядком використання коштів, передбачених у держбюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження (далі – Порядок), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2011 № 1056 (зі змінами), визначено механізм реалізації Програми, а також визначено відповідального виконавця цієї бюджетної програми.

У вересні 2019 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02.09.2019 № 829 «Деякі питання оптимізації системи центральних органів виконавчої влади» з метою оптимізації системи центральних органів виконавчої влади відбулась реорганізація деяких органів центральної виконавчої влади, зокрема Міністерства розвитку громад та територій України і Міністерства енергетики та захисту довкілля України (на сьогодні – Міністерство енергетики України). Також відбулись зміни і в повноваженнях та завданнях відповідних міністерств.

На теперішній час, згідно з Порядком, відповідальним виконавцем програми «теплих кредитів» виступає Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України. При цьому, головним розпорядником бюджетних коштів є Міністерство енергетики України.

Разом з тим зауважуємо, що у вересні 2020 року постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2020 №896 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 01.03.2010 № 243 і від 17.10.2011 №1056» було внесено зміни до Порядку та Програми, якими передбачено фінансування за рахунок державного бюджету в обсязі 150 млн. грн. та спрямування Програми у 2021 році на відшкодування частини суми залучених кредитів виключно за такими напрямами:

  • стимулювання фізичних осіб – індивідуальних власників житла (одно-, двоквартиних житлових будинків);
  • стимулювання населення до придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії (за винятком природного газу та електроенергії).

Звертаємо також увагу, що в 2021 році Програмою та Порядком не передбачено відшкодування частини суми кредиту, залученого за напрямом стимулювання об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів до впровадження енергоефективних заходів у багатоквартирних будинках

Повернутися вгору