Мінрегіон проводить обговорення проєкту Програми головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону на 2022 р

29.04.2021

28 квітня, за ініціативи Мінрегіону, відбулося обговорення проєкту Програми головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР) на 2022 рік з представниками громадського сектору та експертної спільноти.

Україна є першою країною, що не є членом ЄС, яка головуватиме у Стратегії у період від листопада 2021 по листопад 2022 та відповідатиме за визначення пріоритетних напрямків співпраці країн в рамках ініціативи.

Зустріч відбулася під головуванням заступника Міністра з питань європейської інтеграції  Ігоря Корхового. Участь в обговоренні взяли представники Агенцій регіонального розвитку областей залучених до Стратегії, Національного інституту стратегічних досліджень, профільних громадських організацій та експертного середовища.

Наразі Мінрегіоном підготовлено проєкт Програми, що передбачає окреслення політичних, тематичних пріоритетів та заходів України в рамках головування.

Головуючи в ЄСДР, Україна зосередить свою увагу на темах, де наслідки коронавірусної кризи стали найвідчутнішими, та на тих сферах, де посилення заходів з відновлення, згуртованості та зближення є наразі найвагомішими для сприяння добробуту жителів Дунайського регіону. Крім того, планується реалізацію запропонованих тематичних пріоритетів головування України здійснювати з урахуванням нового європейського порядку денного з цифровізації та Європейського зеленого курсу.

«Мінрегіоном підготовлено проєкт Програми та проведено попередні обговорення з зацікавленими ЦОВВ щодо визначення основних пріоритетів та консолідації спільних зусиль при підготовці України до головування. Думка експертного та громадського середовища є важливим аспектом при узгодженні визначених пріоритетів та встановленні подальших напрямів співпраці. Тому ми відкриті для пропозицій та обговорення спільних ініціатив», – зазначив заступник Міністра Ігор Корховий.

Також, Мінрегіон активно співпрацює з Контактним пунктом ЄСДР у питаннях нарощення спільного потенціалу та обміну досвідом у підготовці України до головування. 

Довідково: Дунайська стратегія – це платформа і план дій по співпраці 14 країн дунайського регіону. Українська частина Стратегії охоплює Одеську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Закарпатську області. Держави-учасники Стратегії співпрацюють у сферах судноплавства, охорони навколишнього середовища, зокрема водних екосистем, включаючи збереження живих водних ресурсів.

Повернутися вгору