Співпраця з країнами-партнерами

26.01.2021

Зустрічі Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з дипломатичними представниками іноземних країн:

Королівство Швеція

19 грудня 1991 р. Швеція першою серед країн Північної Європи визнала незалежність України. 13 січня 1992 р. – встановлено дипломатичні відносини між двома країнами.

Швеція є надійним партнером на шляху європейської інтеграції України. Відносини з Україною відносяться до пріоритетів зовнішньої та безпекової політики Швеції в регіоні Східної Європи. Важливу роль відіграє реалізація запропонованої Швецією спільно з Польщею Ініціативи ЄС „Східне партнерство”. Масштабним проєктом, ініційованим Швецією в рамках цієї Ініціативи, стало Партнерство з енергоефективності та охорони довкілля у Східній Європі/Україні (Е5Р).

Розвиток українсько-шведського регіонального співробітництва характеризується широким спектром напрямів співпраці, зокрема в економічній, соціальній, культурній та гуманітарній галузях. Прикладами такого співробітництва є впровадження спільних ініціатив та реалізація проєктів у сфері економіки, житлово-комунальної галузі, соціальної та молодіжної політики, питань освіти, культури та спорту.

07 квітня 2020 року відбулась зустріч Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції в Україні Тобіасом Тибергом.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо:

– пріоритетів Мінрегіону у сфері місцевого самоврядування;

– наслідків ситуації, обумовленої пандемією COVID-19, та фінансових обмежень на які очікують місцеві бюджети;

– планів міністерства щодо завершення процесу об’єднання територіальних громад, серед іншого, щодо планування консультативного процесу внесення змін до Конституції;

– діяльності Ради донорів з децентралізації, на якій цього року головує Швеція;

– Програми «Підтримка децентралізації в Україні» (SKL);

– роботи Центрального Офісу Реформ та питання координації Мінрегіону з іншими міністерствами, зокрема через роботу тематичних робочих груп у складі Ради Донорів.

 Федеративна Республіка Німеччина

17 січня 1992 року шляхом обміну дипломатичними нотами відбулося відновлення дипломатичних відносин між Україною та ФРН.

Політичні відносини між Україною і Німеччиною розвиваються на принципах добросусідства і партнерства, а також обумовлені спільною зацікавленістю обох держав у стабільному і мирному розвитку Європи як простору спільних демократичних цінностей.

Взаємодія у політичній сфері особливо активізувалася на тлі окупації Росією Кримського півострову, її спроб дестабілізації ситуації в Україні, а також подальших військових дій у східних районах Донецької та Луганської областей. Офіційний Берлін підтримує зусилля міжнародних переговорних механізмів для врегулювання ситуації на Донбасі, діяльність СММ ОБСЄ в Україні персоналом, навчанням, технічним обладнанням і фінансовими внесками, а також надає допомогу особам, які постраждали внаслідок російської агресії.

Федеральний уряд надає сприяння процесу внутрішніх трансформацій в Україні та наближення нашої держави до Європейського Союзу. Відповідні положення поряд із наданням дієвої підтримки у відновленні територіальної цілісності України закріплені в програмі діючого із 2018 року німецького кабінету міністрів. ФРН надає суттєву практичну допомогу (у т.ч. «План дій щодо України», цільові програми, гуманітарні проекти; загальний обсяг – близько 1,2 млрд. євро) і є єдиною з-поміж провідних держав світу, яка делегувала урядових уповноважених для підтримки пріоритетних напрямів взаємодії (місцеве самоврядування, приватизація та транзит газу).

Протягом останніх років Німеччина надала підтримку у запуску порталу системи державних закупівель «ProZorro», створенні Фонду енергоефективності в Україні, розбудові системи суспільного мовлення в нашій державі, а також посиленні громадянського суспільства.

06 липня 2020 року відбулась зустріч Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН в Україні Анкою Фельдгузен.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо:

– реформи місцевого самоврядування;

– регіональної політики на період 2021-2027;

– підтримки Німеччиною трансформації вугільних регіонів.

Домовились, що Німеччина розгляне питання підтримки трансформації вугільних регіонів на запит української сторони після того, як буде сформовано бачення розвитку вугільної галузі в цілому.

Канада

Канада визнала незалежність України 2 грудня 1991 року – першою на той час західною країною та другою після Польщі. Дипломатичні відносини між Україною та Канадою були встановлені 27 січня 1992 року.

Україну та Канаду поєднують давні дружні відносини. Канадський політикум активно підтримує демократичні зміни в Україні після перемоги Революції Гідності, сприяючи політично, фінансово і технічно проведенню важливих реформ у нашій державі. Після незаконної анексії Криму Росією і початку агресії на Донбасі Канада послідовно підтримує Україну як у рамках міжнародних організацій (ООН, ОБСЄ, НАТО, «Велика сімка»), так і на двосторонньому рівні. Канадські урядовці неодноразово оприлюднювали заяви, у яких засуджувалася політика РФ проти України та підтверджувалася позиція Канади щодо невизнання нелегальної анексії Криму, підтримки суверенітету та територіальної цілісності України тощо. Від початку 2014 року значно активізувався двосторонній діалог на найвищому та високому рівні

28 липня 2020 року відбулася зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Канади в Україні Ларисою Галадзою.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо:

– результатів децентралізації;

– пріоритетів регіональної політики на період до 2027 року;

– впровадження гендерної рівності у сфери політики Мінрегіону.

Канадська сторона висловила підтримку реформ та озвучила плани щодо нового проєкту у сфері регіонального розвитку та підтримки регіональних інвестицій.

Королівство Данія

Данія визнала незалежність України 31.12.1991 р. Дипломатичні відносини встановлено 12.02.1992 р. Дипломатична місія України в Данії почала діяти у серпні 1995 р. Договірно-правова база двостороннього співробітництва складається з понад 70 договірно-правових актів, переважна більшість з яких діє в порядку правонаступництва.

Відносинам між Україною та Данією притаманні високий рівень взаєморозуміння та взаємодії, підтримки, динамічний розвиток співпраці в політичній, торговельно-економічній, військово-політичній, гуманітарній й інших сферах. Данія здійснює практичні кроки з підтримки України на шляху євроінтеграції. Країна активно лобіювала започаткування ПВ ЗВТ Україна – ЄС та послідовно підтримувала запровадження безвізового режиму поїздок до ЄС для громадян України. Данія займає однозначну проукраїнську позицію в питаннях оцінки окупації РФ Криму та частини Донбасу, послідовно виступає за продовження санкцій проти Росії. Важливе значення має підтримка Копенгагеном розвитку всебічного діалогу Україна – НАТО, інших питань співробітництва у військово-політичній сфері, зокрема реформування Воєнної організації України, започаткування проектів із запобігання корупції у ЗС України, підготовка особового складу для проведення міжнародних миротворчих операцій. Останнім часом спостерігається суттєве посилення діалогу на вищому та високому рівнях.

20 жовтня 2020 року відбулась онлайн зустріч Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Данія Олє Егбергом Міккельсеном.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо:

– співпраці між Україною та Королівством Данія в рамках програми Danida Business Finance (відновлювальна енергетика та енергоефективність, вода і стічні води);

– можливих варіантів співробітництва між Україною та Королівством Данія у сфері теплопостачання в рамках Данської програми сусідства (DANEP) та можливість співпраці у зазначеній сфері з Данським енергетичним агенством.

За результатами проведеної зустрічі 27.10.2020 відбулась онлайн зустріч представників Данського енергетичного агенства, Посольства Королівства Данія в Україні та Мінрегіону за результатами якої сторони визначили подальші кроки співпраці.

12 січня 2020 року відбулась онлайн зустріч Міністра розвитку громад та територій України Чернишова О.М. з представниками дансько-української ділової спільноти під головуванням Надзвичайного і Повноважного Посла Королівства Данія в Україні Олє Егберга Міккельсена

Під час зустрічі сторони обговорили:

– можливість інтенсифікації інвестиційної співпраці з метою залучення данських прямих інвестицій в економіку України;

– шляхи посилення двосторонньої співпраці у сферах децентралізації, управління відходами, цифровізації та інших проєктах, які безпосередньо впливають на економічний розвиток українських регіонів.

За результатами зустрічі сторони продовжити роботу над новою програмою співпраці «Програма енергетичного партнерства між Україною та Данією» (UDEPP), яка фінансуватиметься Урядом Королівства Данія.

Литовська Республіка

4 грудня 1991 року Верховна Рада Литовської Республіки визнала незалежність України. Дипломатичні відносини між Україною та Литовською Республікою встановлено 12 грудня 1991 року.

В системі українсько-литовських двосторонніх відносин важливим пріоритетом є міжрегіональне співробітництво. Першу угоду про міжрегіональну взаємодію підписано у 1990 р., коли було започатковано співпрацю та розвиток дружніх і ділових стосунків між Києвом і Вільнюсом.

Активно розвивається співробітництво між Одеською, Миколаївською областями та Клайпедським повітом, Харківською, Запорізькою областями та Каунаським повітом, Івано-Франківською областю та Паневежським повітом, Черкаською, Львівською областями та Шяуляйським повітом, Чернігівською областю та Утянським повітом, Сумською областю та Тельшяйським повітом, Тернопільською областю та Таурагським повітом, Волинською областю та Вільнюським повітом та іншими. В рамках реалізації положень двосторонніх договорів сторони активно здійснюють ряд спільних проектів в економічній, науково-технічній і культурній сферах. Участь представників регіональних адміністрацій та бізнесових кіл України та Литви в регіональних економічних та інвестиційних форумах є одним з найбільш перспективних механізмів розвитку міжрегіонального співробітництва, який дає змогу розвивати товарообіг, налагоджувати прямі контакти між підприємствами та обговорювати спільні проєкти в різних галузях економічного співробітництва.

03 листопада 2020 року відбулась зустріч Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Вальдемарасом Сарапінасом.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо:                

– візиту делегації українських експертів в Литву для вивчення досвіду щодо створення та функціонування індустріальних парків на прикладі Вільнюського міського інноваційного індустріального парку (VCIIP), а також для вивчення досвіду Литви щодо створення та функціонування Вільних економічних зон;

– організації зустрічі з литовськими експертами з метою обговорення досягнень і проблем у сфері регіонального розвитку;

– організації зустрічі з представниками компанії «Civitta».

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

Британія визнала незалежність України 31 грудня 1991 року, дипломатичні відносини було встановлено 10 січня 1992 року.

Сучасний стан двосторонніх українсько-британських відносин характеризується високим рівнем діалогу між сторонами у політичній, економічній, військовій та культурній сферах, у тому числі з питань реалізації євроінтеграційного курсу України. Сполучене Королівство є традиційно важливим економічним партнером для України, насамперед, в таких галузях, як інвестиційне співробітництво, банківсько-фінансова сфера, енергетична безпека.

Договірно-правова база двосторонніх відносин України та Великої Британії на сьогодні складає 32 міжнародні договори. Крім цього, в 1999 році оформлене правонаступництво України щодо 10 двосторонніх міжнародних договорів, укладених між Великою Британією та колишнім СРСР. Існуючі двосторонні договори створюють широке політико-правове поле для розвитку українсько-британських відносин на ключових напрямах двостороннього співробітництва.

19 листопада 2020 року відбулась зустріч Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з Надзвичайним і Повноважним Послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Меліндою Сіммонс.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо:

– перспективи двосторонньої співпраці з питань трансформації вугільних регіонів;

– залучення Посольства до створення мультидонорського Офісу регіонального розвитку;

– питання гендерної політики;

– проведення зустрічі з представниками бізнесу.

Словацька Республіка

Україна однiєю з перших країн свiту 1 сiчня 1993 р. визнала державну незалежність Словацької Республiки.

Міжрегіональне співробітництво між Україною та Словацькою Республікою є одним із найважливіших напрямків всього спектру двосторонніх відносин. Між двома країнами на міжрегіональному рівні укладено близько 50 угод про співпрацю, партнерськими відносинами зв’язані  15 міст обох країн, у тому числі і столиці наших держав – Київ та Братислава. Встановлено контакти між усіма 8 краями Республіки Словаччина та 10 областями України. При цьому процес розширення та поглиблення міжрегіональних зв’язків постійно триває.

На території України та Словацької Республіки постійно проводяться спільні заходи, наукові та практичні конференції, семінари з різних актуальних питань міжнародного життя обох країн та українсько-словацькі дні добросусідства, які відбуваються на спільному державному кордоні. Обидві країни беруть активну участь у різних проєктах міжнародного транскордонного співробітництва.

01 грудня 2020 року відбулась зустріч Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з Надзвичайним і Повноважним Послом Словацької Республіки в Україні Мареком Шафіном.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо:

– підготовки до проведення 15-го спільного засідання Міжурядової українсько-словацької комісії з питань транскордонного співробітництва в березні 2021 року;

 – залучення керуючих компаній індустріальних парків в Україні, обміну досвідом, розвитку співробітництва, напрацювання контактів з індустріальними парками Словаччини;

– співпраці між нашими країнами в галузі забезпечення енергетичної ефективності будівель та в сфері централізованого теплопостачання;

– співробітництва у галузі протидії COVID-19.

Повернутися вгору