Мінрегіон ініціює підвищення прозорості під час реалізації спільних з МФО проектів,- Роман Чуприненко

20.04.2016

Чуприненко_Р_С

В рамках реалізації проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання» (UDHEEP) Мінрегіоном ініційовано залучення громадськості до контролю за процесом спільної з міжнародними фінансовими організаціями діяльності.

Мінрегіон як відповідальний виконавець та підприємства-учасники узгодили підписання багатостороннього Меморандуму про взаєморозуміння щодо необхідності дотримання найвищих професійних стандартів діяльності під час впровадження Проекту. Для залучення представників громадськості документ було підписано Громадською радою, що діє при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

За словами заступника Міністра з питань європейської інтеграції Романа Чуприненка основна увага під час впровадження комунальними підприємствами спільних з МФО проектів повинна приділятись прозорості проведення тендерних процедур та підзвітності громаді як власнику. Це один з механізмів формування у громади розуміння відповідальності за власне майно, що є вкрай необхідним для якісного управління інфраструктурою на місцях.

Першими серед комунальних підприємств Меморандум підписали міста Вінниця та Миколаїв.

Меморандум_1 Меморандум_2

Нагадаємо, що днями Мінрегіон вдало завершив реструктуризацію Проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання», в результаті чого МБРР включив до переліку учасників міста Чернігів (34,9 млн дол. США) та Тернопіль (24,59 млн дол. США).

«Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» — інфраструктурний проект, спрямований на підвищення енергетичної ефективності та якості послуг, що надаються підприємствами централізованого теплопостачання України, із зміцненням їхньої фінансової життєздатності та поліпшенням екологічного стану довкілля за рахунок скорочення викидів CO2 в атмосферу.

Проект впроваджується за рахунок коштів позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Загальна вартість робіт, що будуть профінансовані в рамках Проекту, складе 315,5 млн дол. США.

Проект «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» є одним з комплексних заходів, що впроваджуються Урядом України в напрямку реформування галузі централізованого теплопостачання.

Повернутися вгору