Мінрегіон провів реструктуризацію спільного з МБРР проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України»

06.04.2016

Мінрегіон України успішно завершив реструктуризацію спільного з МБРР проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України», включивши до переліку підприємств – учасників КПТМ «Тернопільміськтеплокомуненерго», яке отримає позику в сумі 24,59 млн. дол. США, та ТОВ-фірма ТехНова (КЕП Чернігівська ТЕЦ) з сумою позики у 34,9 млн. дол. США.

Таким чином, загальний перелік підприємств – учасників Проекту розширено до восьми підприємств:

– КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» – 43,32 млн. дол. США;

– ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» – 21,71 млн. дол. США;

– КП «Харківські теплові мережі» – 107,3 млн. дол. США;

– МКП «Херсонтеплоенерго» – 21,6 млн. дол. США;

– КП «Міськтепловоденергія», м. Кам.-Подільський – 15,32 млн. дол. США;

– КП «Дніпротеплоенерго» ДОР, м. Дніпропетровськ – 22,17 млн. дол. США;

– ТОВ-фірма ТехНова (КЕП Чернігівська ТЕЦ) – 34,9 млн. дол. США;

– КПТМ «Тернопільміськтеплокомуненерго» – 24,59 млн. дол. США.

Після проведення реструктуризації Мінрегіон ще має 18 млн. доларів США вільних коштів, що найближчим часом будуть розподілені між підприємствами на підставі їх заявок на розширення впровадження енергозберігаючих заходів.

Нагадаємо, що Проект «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України» – інфраструктурний проект Мінрегіону України, що реалізується за кошти позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Впровадження проекту розпочалось в 2014 році. Строк реалізації проекту – 6 років.

Загальна сума позики складає 315,5 млн. дол. США. Частка Міжнародного банку реконструкції та розвитку –265,5 млн. дол. США. Частка Фонду чистих технологій (далі – ФЧТ) – 50,0 млн. дол. США.

Нерозподілені кошти становлять 18,0 млн. дол. США.

  • термін погашення для позики МБРР – 18 років;
  • термін погашення для позики ФЧТ – 20 років
  • пільговий період для позики МБРР – 5 років;
  • пільговий період для позики ФЧТ – 10 років;
  • відсоткова ставка для позики МБРР – на основі LIBOR ± «змінний SPREAD», яка встановлюється на кожні півроку двічі на рік;
  • відсоткова ставка для позики ФЧТ – 0,75%;
  • разова комісія для позики МБРР – 0,25% від суми позики;
  • разова комісія для позики ФЧТ – 0,45% від суми позики;
  • послуги Мінфіну – 0,01% річних від вибраної та непогашеної суми субкредиту.

 

За словами заступника Міністра з питань європейської інтеграції – координатора проектів МФО Романа Чуприненка одним з ключових напрямків реформ галузі ЖКГ, що ведеться Мінрегіоном в рамках загальної урядової політики, є енергозбереження. Участь підприємств централізованого теплопостачання у проектах, що фінансуються за кошти позик МФО, має на меті поліпшення якості послуг, що надаються споживачам, покращення екологічної ситуації в регіонах, де впроваджується проект, та формування культури використання альтернативних джерел енергії.

Після проведення модернізації основних виробничих фондів підприємствами значно скорочується споживання енергоресурсів, а це в свою чергу дає можливість повертати кредитні кошти не через підвищення тарифів для населення, а за рахунок економії, що на сьогодні   вкрай важливо.

Перші підприємства – учасники, що опанують правила та процедури міжнародних донорів, відкриють для себе шлях до новітніх знань та технологій і дешевих фінансових ресурсів, за рахунок чого зможуть швидко довести якість своїх послуг до міжнародних стандартів. Спільні з МФО проекти – це перший крок на шляху до енергонезалежності України.

В рамках проекту планується провести реконструкцію 3 ТЕЦ, 153 котелень та 51 центрального теплового пункту; реконструювати 165 кілометрів теплових мереж; збудувати 6 когенераційних станцій; встановити понад 1100 індивідуальних теплових пунктів та 2300 лічильників тепла; модернізувати диспетчерські пункти та встановити в них автоматизовану систему керування технологічними процесами, до якої в 8 містах сумарно буде приєднано майже 2500 об’єктів.

За рахунок реалізації всіх заходів проекту планується скоротити щорічні викиди в атмосферу шкідливих речовин; досягти суттєвої щорічної економії теплової енергії та економії коштів на закупівлю енергоносіїв і оперативне управління. Вигодонабувачами від заходів, що будуть реалізовані в рамках проекту, є близько 1,5 млн. сімей.

 

Повернутися вгору