Довідкова інформація про конкурс “Кращі практики місцевого самоврядування”

03.04.2017

Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» (Конкурс) протягом 2012-2013 років впроваджувався Центром експертизи реформ місцевого самоврядування Ради Європи в рамках Програми «Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні». Проведення таких конкурсів є загальноєвропейською ініціативою, яку з 2012 року підтримує і Україна як держава – член Ради Європи.

З 2014 року, організатором Конкурсу є Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (наказ Мінрегіону від 28.03.2014 № 96 «Про затвердження Положення про конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 квітня 2014 року за № 419/25196).

Основні завдання Конкурсу: сприяння обміну досвідом органів місцевого самоврядування; публічне визнання досягнень органів місцевого самоврядування як інструмент заохочення до подальших напрацювань у напрямі підвищення стандартів якості життя громади; поширення кращих практик та корисних ініціатив, спрямованих на розвиток територіальних громад.

Протягом 2014 – 2016 років Мінрегіоном визнано кращими 79 практик. Найвищий відсоток успішних практик від кількості поданих на Конкурс заявок у Волинській (37%) Вінницькій (36%), Івано-Франківській (36%) областях. У 2016 році вперше на Конкурсі були представлені об’єднані територіальні громади, сім з них стали фіналістами.

Переможці Конкурсу, окрім відзнак Мінрегіону та Ради Європи, нагороджені поїздками до Республік Болгарії, Польщі, Латвії.

Досвід фіналістів Конкурсу поширюється на сайтах Мінрегіону, Програми Ради Європи, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій. У мережі «Фейсбук» створено групу «Кращі практики місцевого самоврядування». Видаються збірки практик-переможців конкурсу, наразі готується збірка за результатами 2016 року.

Повернутися вгору