Мінрегіон та USAID продовжать спільну роботу з новим проектом «Енергетична безпека»

01.03.2019

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України разом з Агентством Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) продовжують спільну роботу в сфері енергоефективності та енергозбереження. Наразі впроваджуються нові проекти «Розвиток енергетичних ринків» і  «Енергетична безпека», які продовжать діяльність USAID в сфері реформування централізованого теплопостачання.

Про це повідомив заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону Віктор Токаренко за результатами робочої зустрічі з представниками Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії та Офісу підтримки реформ при Мінрегіоні.

В Україні завершує роботу проект USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», завдяки якому у 36 українських містах-партнерах було вдосконалено функціонування сфер теплопостачання і централізованого водопостачання та водовідведенния, забезпечено їх фінансову стабільність, підвищено рівень якості та надійності надання послуг за економічно обґрунтованими тарифами. Більшість з них підписали Угоду мерів і взяли на себе зобов’язання до 2020 року на 20% скоротити викиди СО2, а також замістити в енергетичному балансі міста природний газ альтернативними та відновлюваними джерелами енергії.

Проект «Енергетична безпека», який розраховано на 5 років, продовжить співпрацю Мінрегіону і USAID у сфері реформування муніципального сектору, підвищення його енергоефективності шляхом зменшення втрат енергії у системах централізованого теплопостачання.

Учасники зустрічі обговорили поточні питання співпраці «Енергетична безпека», зокрема, створення робочої групи, розробку Стратегії для визначення покрокових дій щодо виконання проекту.

Довідково

Новий проект USAID «Енергетична безпека»  забезпечить тривалість процесів USAID в сфері централізованого теплопостачання.

Основна направленість проекту: цільова підтримка основного профільного законодавства, підтримка  вдосконалення вторинного законодавства, допомога у розробці регуляторної бази, в тому числі схем оптимізації теплопостачання міст та допомога в реалізації місцевих інвестиційних проектів.

Робочу зустріч було організовано відділом енергозбереження в сфері житлово-комунального господарства Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону за сприяння Тихоокеанської північно-західної національної лабораторії.

Повернутися вгору