Наказ Міністерства розвитку громад та територій України від 17.08.2021 № 204 «Про внесення зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 87 «Житлове та комунальне господарство населених пунктів»)»

19.08.2021

Метою прийняття наказу Міністерства розвитку громад та територій України «Про внесення зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 87 «Житлове та комунальне господарство населених пунктів»)» від 17.08.2021 № 204 є розширення кваліфікаційних вимог до менеджерів (управителів) житлового будинку (групи будинків).

Оскільки під час проходження військової служби на командирських посадах, починаючи з сержантської, військовослужбовці тісто пов’язані з веденням і обслуговуванням нерухомого житлового майна, зокрема житлових та нежитлових приміщень, що пов’язано як з енерго-, водо-, санітарно-технічним обслуговуванням, так і дотриманням санітарно- технічним норм та відповідних ДБН.

Внутрішньою службою у військових частинах та підрозділах керують їх командири. Безпосереднім організатором внутрішньої служби у військовій частині є начальник штабу, а в роті – головний сержант роти. Відповідальність за стан внутрішньої служби у військових частинах покладається на всіх прямих начальників, які повинні подавати допомогу підпорядкованим військовим частинам і підрозділам в організації та забезпеченні виконання вимог внутрішньої служби і систематично перевіряти її стан.

У зв’язку із зазначеним Міністерством розвитку громад та територій ни прийнято наказ «Про внесення зміни до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 87 «Житлове та комунальне господарство населених пунктів»)» від 17.08.2021 № 204, яким передбачено, що в рамках кваліфікаційних вимог до менеджерів (управителів) житлового будинку (групи будинків) до стажу роботи у галузі житлово-комунального господарства для ветеранів війни, військовослужбовців, які звільнились у запас, прирівнюється строк військової служби на посадах у квартирно- експлуатаційних органах.

МІНІСТЕРСТВО
РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ 

НАКАЗ

від 17. 08. 2021 р.                                                                № 204
Київ

 

Про внесення зміни до
Довідника кваліфікаційних
характеристик професій працівників (Випуск 87
«Житлове та комунальне господарство населених пунктів»)

Відповідно до пункту 8 Положення про Міністерство розвитку громад та територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 30 квітня 2014 року № 197 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 року № 850),

НАКАЗУЮ:

1. Внести зміну до пункту 5 розділу «Послуги підприємств житлового господарства. Кваліфікаційні характеристики. Керівники» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 87 «Житлове та комунальне господарство населених пунктів»), затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 17 червня 1999 року № 144, доповнивши його новим абзацом такого змісту:

             «Примітка. Для ветеранів війни, військовослужбовців, звільнених у запас, до стажу роботи у галузі житлово-комунального господарства зараховується час проходження військової служби на посадах у квартирно-експлуатаційних органах.».

  1. Департаменту житлової політики та благоустрою (Старцева С.) разом з Юридичним департаментом (Чепелюк О.) забезпечити розміщення цього наказу на офіційному вебсайті Мінрегіону.
  2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
  3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Наталію Хоцянівську.

Міністр                                                                                                                       Олексій ЧЕРНИШОВ

Повернутися вгору