Постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1141 «Про внесення зміни до переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес»

10.01.2019

Урядом України на засіданні 27 грудня 2018 р. прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 1141 «Про внесення зміни до переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес», якою внесено зміни до переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2018 року № 420.

Рішення спрямоване на створення умов для своєчасного та ефективного здійснення заходів державної підтримки господарської діяльності суб’єктів господарювання, які надають комунальні послуги, а саме, діяльності, пов’язаної з наданням відповідних послуг, що становлять загальний економічний інтерес (у частині компенсації обґрунтованих витрат на надання таких послуг).

Постановою доповнено перелік послуг, що становлять загальний економічний інтерес комунальними послугами з:

централізованого опалення, постачання теплової енергії;

централізованого постачання гарячої води, постачання гарячої води;

централізованого постачання холодної води, централізованого водопостачання;

водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), централізованого водовідведення;

вивезення побутових відходів, поводження з побутовими відходами.

Положеннями Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» (далі – Закон) передбачено, що для ґрунтовної оцінки заходів державної підтримки на предмет виявлення ознак державної допомоги та її допустимості для конкуренції центральні та місцеві органи державної влади мають подавати Антимонопольному комітету України детальну інформацію стосовно програм державної допомоги або індивідуальної державної допомоги.

Статтею 3 Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» встановлено, що його дія не поширюється на підтримку господарської діяльності, пов’язаної з наданням послуг, що становлять загальний економічний інтерес, у частині компенсації обґрунтованих витрат на надання таких послуг.

Таким чином, спрощення процедури надання фінансової підтримки суб’єктам господарювання, що надають передбачені постановою комунальні послуги сприятиме забезпеченню загальносуспільних інтересів, безперебійної діяльності таких суб’єктів господарювання та підвищення рівня їх технічного оснащення, а також якості послуг, що надаються ними.

Однак, у випадку неправомірних дій органів місцевого самоврядування в частині: встановлення тарифів з порушенням вимог Порядків формування тарифів, затверджених постановами Уряду України, непроведення конкурсу при визначенні виконавців житлово-комунальних послуг у випадку, якщо це передбачено законодавством; прийняття рішень, що містять дискримінаційні підходи щодо діяльності учасників відповідного ринку тощо, компенсація обґрунтованих витрат за надання послуг, що становлять загальний економічний інтерес, може бути визнана державною допомогою у розумінні Закону України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» та, відповідно, підлягатиме повідомленню Антимонопольного комітету України згідно з вимогами та у порядку встановленому законодавством у сфері державної допомоги.

Постанова Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 р. № 1141 «Про внесення зміни до переліку послуг, що становлять загальний економічний інтерес» набрала чинності 29.12.2018.

Повернутися вгору