Постанова Кабінету Міністрів України від 01 вересня 2021 року № 928 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 808»

03.09.2021

На виконання вимог пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» (далі – Закон)  Урядом прийнято постанову від 01 вересня 2021 року № 928  «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 808» (далі – Постанова).

Законом внесено зміни до Законів України «Про житлово-комунальні послуги», «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про метрологію та метрологічну діяльність».

Згідно з внесеними змінами, змінено концепцію застосування до споживачів комунальних послуг плати за абонентське обслуговування та змінено склад витрат, які включаються до плати за абонентське обслуговування.

Так, статтею 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»  визначено, що плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує виконавцю комунальної послуги за індивідуальним договором про надання комунальних послуг або за індивідуальним договором з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії), що включає витрати виконавця, пов’язані з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами, нарахуванням та стягненням плати за спожиті комунальні послуги,  обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води і теплової енергії (у разі їх наявності у будівлі споживача), крім випадків, визначених Законом, а також за виконання інших функцій, пов’язаних з обслуговуванням виконавцем абонентів за індивідуальними договорами (крім обслуговування та поточного ремонту внутрішньобудинкових систем теплопостачання, водопостачання, водовідведення та постачання гарячої води).

Плата за абонентське обслуговування сплачуватиметься споживачами у разі укладення з виконавцями комунальних послуг, а саме: з виконавцями послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходів, індивідуальних договорів про надання комунальних послуг або індивідуальних договорів з обслуговуванням внутрішньобудинкових систем про надання комунальних послуг.

При цьому, у зв’язку із оптимізацією кількості платежів для споживачів комунальних послуг, витрати пов’язані з обслуговуванням та заміною вузлів комерційного обліку води та теплової енергії включатимуться до плати за абонентське обслуговування відповідного виконавця послуги (раніше такі витрати включалися до складу внесків за обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку). Платежі у вигляді внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку в подальшому не нараховуватимуться споживачам, що укладуть індивідуальні договори про надання комунальних послуг.

У свою чергу, витрати на обслуговування приладів – розподілювачів теплової енергії та/або вузлів обліку, що забезпечують індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги у квартирах (приміщеннях) багатоквартирного будинку, не включатимуться до складу плати за абонентське обслуговування (як це було раніше).

Станом на 1 липня 2021 року граничний розмір плати,  встановлений Кабінетом Міністрів України згідно з Постановою, становить:

  • 33,74 грн/абонента в місяць  для послуг: з постачання теплової енергії;  з постачання гарячої води; з централізованого водопостачанн; з  централізованого водовідведення;
  • 15,98 грн/абонента в місяць – для послуг з поводження з побутовими відходами.

Внесені зміни дозволять забезпечити практичну реалізацію Закону України «Про житлово-комунальні послуги», згідно з  вимогами якого у разі укладення з виконавцями комунальних послуг індивідуальних договорів споживачі вноситимуть плату за абонентське обслуговування у розмірі, що не перевищуватиме граничного розміру, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частини першої статті 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України»  Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Повернутися вгору