Постанова Кабінету Міністрів України від 03.11.2021 № 1144 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо соціального захисту споживачів комунальних послуг»

11.11.2021

03.11.2021  Урядом прийнято постанову № 1144 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо соціального захисту споживачів комунальних послуг», якою внесено зміни до:

  • Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848;
  • постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.1998 р. № 1156 «Про новий розмір витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у разі надання житлової субсидії;
  • постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування»;
  • Порядку надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373.

Змінами  приведено положення цих актів Кабінету Міністрів України у відповідність із Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг».

         Зокрема, вказаною постановою Уряду:

  • передбачено можливість надання пільг на плату за абонентське обслуговування (раніше такі пільги не надавалися);
  • скасовується з 01.05.2022 вимога щодо надання пільг і субсидій на внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та теплової енергії, оскільки такі платежі за вимогами законодавства будуть ліквідовані;
  • приведено положення постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 у відповідність до Законів України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги» (пільги і субсидії на послугу з постачання теплової енергії розраховуватимуться виходячи із Гкал, а не із кв. метрів, як було раніше).
  • встановлено соціальні нормативи поводження з побутовими відходами в розрізі твердих, великогабаритних, ремонтних відходів  відповідно до вимог  Закону України  «Про відходи». 

Відповідно до частини першої статті 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України» постанови Кабінету Міністрів України набирають чинності з дня їх офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими постановами, але не раніше дня їх опублікування.

          Департамент економіки систем життєзабезпечення

Повернутися вгору