Щодо відображення підприємствами житлово-комунального господарства у квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг даних щодо розмірів призначеної субсидії та обсягу обов’язкової частки плати за відповідні послуги

28.01.2016

До Міністерства регіонального розвитку будівництва та житлово-комунального господарства України надійшов лист Міністерства соціальної політики України в якому порушено питання стосовно необхідності відображення підприємствами житлово-комунального господарства у квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг даних щодо розмірів призначеної субсидії та обсягу обов’язкової частки плати за відповідні послуги згідно з інформацією управлінь соціального захисту населення.

Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (із змінами), субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається в розмірі різниці між вартістю житлово-комунальних послуг за встановленими соціальними нормативами споживання послуг і обсягом обов’язкового відсотка платежу.

Особі, якій призначено житлову субсидію, видається повідомлення, у якому зазначається вартість послуги за соціальними нормативами споживання послуг, розмір обов’язкової плати за послугу в межах соціальних нормативів та розмір субсидії. Відповідна інформація надається по кожній із послуг, на оплату яких призначено субсидію.

До Мінсоцполітики звертаються громадяни стосовно не відображення розмірів субсидії у квитанціях на оплату послуг, що надходять на адресу споживачів, або розмірів субсидії, які не відповідають данним, указаним у повідомленні про призначення житлової субсидії. Така ситуація призводить до виникнення у споживачів непорозумінь щодо правильності оплати спожитих послуг та численних звернень у зв’язку з цим до органів соціального захисту населення.

З огляду на викладене, Мінрегіон звернувся до місцевих органів виконавчої влади з проханням вжити заходів щодо забезпечення підприємствами житлово-комунального господарства надання у квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг інформації щодо розмірів призначеної субсидії та обсягу обов’язкової частки плати за відповідні послуги.

Департамент економіки систем
життєзабезпечення Мінрегіону

Повернутися вгору