Інформація щодо впровадження сучасних методів та технологій у сфері поводження з побутовими відходами за 2020 рік

25.06.2021

В Україні у 1725 населених пунктах впроваджується роздільне збирання побутових відходів (примірна формам № 34).

У 29 населених пунктах працюють 34 сміттєсортувальні лінії: у м. Вінниця, смт Муровані Курилівці, Іллінці, м. Калинівка та м. Козятин Вінницької області; м. Луцьк, м. Кривий Ріг, м. Краматорськ (2 сортувальні лінії), м. Вугледар та смт. Мангуш Донецької області, м. Запоріжжя, м. Івано-Франківськ, м. Біла Церква, м. Обухів, м. Ірпінь, м. Буча, с. Погреби Київської області, м. Кропивницький, м. Буськ, м. Самбір, м. Стрий, м. Червоноград та м. Золочів Львівської області, м. Суми, с. Плебанівка та с. Малашівці Тернопільської області, м. Богодухів Харківської області, м. Чернівці, м. Київ (5 сортувальних ліній).

Утилізація побутових відходів здійснюється на сміттєспалювальному заводі в місті Києві, а також експлуатуються сміттєспалювальна установка в м. Люботин Харківської області та дві сміттєспалювальні установки в м. Харків (примірна формам № 35).  

Крім того, у 11 населених пунктах будуються сміттєсортувальні комплекси (примірна формам № 36).

З метою надання якісних послуг з вивезення побутових відходів та охоплення всього населення цією послугою заплановано придбання на суму понад 131 млн. гривень понад 38 тис. контейнерів для збирання побутових відходів, з них понад 5 тис. контейнерів для роздільного збирання побутових відходів, та 93 спеціально обладнаних транспортних засобів на суму 179 млн. гривень. Закупівлю контейнерів та сміттєвозів заплановано за рахунок коштів обласних та місцевих бюджетів, з фондів охорони навколишнього природного середовища, в межах Програми ООН, за рахунок коштів підприємств та коштів програми «ДОБРЕ» (примірна формам № 37).

На 54 полігонах наявна система збирання фільтрату, в тому числі на 51 полігонах наявна система знезараження фільтрату, на інших – влаштовано резервуари накопичувачі, колодязі або лотки, звідки періодично фільтрат транспортується на очисні споруди.

На 18 полігонах влаштовано систему вилучення біогазу та  експлуатуються когенераційні установки. На полігоні у м. Кременчук та м. Маріуполь біогаз факельно спалюється (примірна формам № 38).

Когенераційні установки  експлуатуються на полігонах ТПВ в населених пунктах: м. Вінниця; м. Луцьк; м. Кривий Ріг (2 полігона), м. Маріуполь, м. Житомир, м. Івано-Франківськ; с. Підгірці Обухівського району, с. Глибоке Бориспільського р-ну та с.  Рожівка Броварського р-ну Київської області; м. Київ; м. Кропивницький, с. Весняне Миколаївської області; м. Кременчук, м. Рівне; м. Хмельницький; м. Кам’янець-Подільський, с. Руська Поляна Черкаської області.

Повернутися вгору