Інформація щодо впровадження сучасних методів та технологій у сфері поводження з побутовими відходами

19.08.2020

В Україні у 1707 населених пунктах (без урахування даних АР Крим та м. Севастополь) впроваджується роздільне збирання побутових відходів (примірна формам №34).

У 29 населеному пункті працюють 35 сміттєсортувальних ліній: у м. Вінниця, смт Муровані Курилівці, Іллінці, м. Калинівка та м. Козятин Вінницької області; м. Луцьк, м. Кривий Ріг, м. Краматорськ (2 сортувальні лінії), м. Вугледар Донецької області, м. Запоріжжя, м. Івано-Франківськ, м. Біла Церква, м. Обухів (2 сортувальні лінії), м. Ірпінь, м. Буча, с. Погреби Київської області, м. Кропивницький, м. Буськ, м. Самбір, м. Стрий, м. Червоноград та м. Золочів Львівської області, м. Суми, с. Плебанівка та с. Малашівці Тернопільської області, м. Богодухів Харківської області, м.Дунаївці Хмельницької області, м. Чернівці, м. Київ (6 сортувальних ліній).

Утилізація побутових відходів здійснюється на сміттєспалювальному заводі в місті Києві, а також експлуатуються сміттєспалювальна установка в м. Люботин Харківської області та дві сміттєспалювальні установки в м. Харків (примірна форма №35).  

Крім того, у 9 населених пунктах будуються сміттєсортувальні комплекси (примірна форма №36).

З метою надання якісних послуг з вивезення побутових відходів та охоплення всього населення цією послугою у 2019 році придбано на суму понад 124 млн. гривень майже 40 тис. контейнерів для збирання побутових відходів, з них понад 6 тис. контейнерів для роздільного збирання побутових відходів, та 173 спеціально обладнаний транспортний засіб на суму 259 млн. гривень. Закупівля контейнерів та сміттєвозів заплановано за рахунок коштів місцевих бюджетів, з фондів регіонального розвитку та охорони навколишнього природного середовища та за рахунок коштів підприємств (примірна формам №37).

На 52 полігоні наявна система збирання фільтрату, в тому числі на 46 полігонах наявна система знезараження фільтрату, на інших – влаштовано резервуари накопичувачі, колодязі або лотки, звідки періодично фільтрат транспортується на очисні споруди.

На 19 полігонах влаштовано систему вилучення біогазу та експлуатуються когенераційні установки. На полігоні у м. Кременчук та м. Маріуполь біогаз факельно спалюється (примірна формам №38).

Когенераційні установки  експлуатуються на полігонах ТПВ в населених пунктах: м. Вінниця; м. Луцьк; м. Кривий Ріг, м. Маріуполь, м. Житомир, м. Ужгород; м. Івано-Франківськ; с. Глибоке Бориспільського р-ну та с.  Рожівка Броварського р-ну Київської області; м. Київ; м. Кропивницький, с. Весняне Миколаївської області; м. Кременчук, м. Рівне; м. Хмельницький; м. Кам’янець-Подільський, с. Руська Поляна Черкаської облсті та м. Чернігів.

Повернутися вгору