Інформація щодо впровадження сучасних методів та технологій у сфері поводження з побутовими відходами

30.09.2019

В Україні у 1462 населених пунктах (без урахування даних АР Крим та м. Севастополь) впроваджується роздільне збирання побутових відходів (додаток 1).

У 28 населеному пункті працюють 34 сміттєсортувальні лінії: у м. Вінниця, смт Муровані Курилівці, Іллінці, м. Калинівка Вінницької області; м. Луцьк та м. Ковель Волинської області, м. Кривий Ріг, м. Краматорськ, м. Запоріжжя, Веселівський район Запорізької області; м. Івано-Франківськ, м. Переяслав-Хмельницький, м. Біла Церква, м. Обухів (2 сортувальні лінії), с. Фурси, с. Погреби та с. Підгірці Київської області, м. Кропивницький, м. Буськ, м. Новояворівськ, м. Червоноград та м. Золочів Львівської області, м. Суми, с. Плебанівка Тернопільської області, м. Богодухів Харківської області, м.Дунаївці Хмельницької області, м. Чернівці, м. Київ (6 сортувальних ліній).

Утилізація побутових відходів здійснюється на сміттєспалювальному заводі в місті Києві, а також експлуатуються сміттєспалювальна установка в м. Люботин Харківської області та дві сміттєспалювальні установки в м. Харків (додаток 2).

Крім того, у 17 населених пунктах будуються сміттєсортувальні комплекси (додаток 3).

З метою надання якісних послуг з вивезення побутових відходів та охоплення всього населення цією послугою у 2019 році передбачено придбання на суму понад 125 млн. гривень майже 35 тис. контейнерів для збирання побутових відходів, з них понад 5 тис. контейнерів для роздільного збирання побутових відходів, та 124 спеціально обладнаний транспортний засіб на суму 270 млн. гривень. Закупівля контейнерів та сміттєвозів заплановано за рахунок коштів місцевих бюджетів, з фондів регіонального розвитку та охорони навколишнього природного середовища та за рахунок коштів підприємств (додаток 4).

На 54 полігоні наявна система збирання фільтрату, в тому числі на 41 полігонах наявна система знезараження фільтрату, на інших – влаштовано резервуари накопичувачі, колодязі або лотки, звідки періодично фільтрат транспортується на очисні споруди.

На 19 полігонах влаштовано систему вилучення біогазу та експлуатуються когенераційні установки. На полігоні у м. Кременчук та Запоріжжя біогаз факельно спалюється (додаток 5).

Когенераційні установки  експлуатуються на полігонах ТПВ в населених пунктах: м. Вінниця; м. Луцьк; м. Кривий Ріг, м. Житомир, м. Ужгород; м. Івано-Франківськ; м.Коломия Івано-Франківської області, м. Біла Церква, с. Глибоке Бориспільського р-ну Київської області; с.  Рожівка Броварського р-ну Київської області; с. Підгірці Обухівського р-ну Київської області; м. Кропивницький, с. Весняне Миколаївської області; м. Кременчук, м. Рівне; м. Хмельницький; м. Черкаси та м. Чернігів.

Повернутися вгору