Оснащення будинків приладами обліку теплової енергії

22.01.2016

Відповідно до статті 3 Закону України «Про енергозбереження» одним з основних принципів державної політики у сфері енергозбереження є поступовий перехід до масового застосування приладів обліку споживання паливно-енергетичних ресурсів.

Реалізація заходів з енергозбереження в житлово-комунальному господарстві здійснюється в рамках Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010 – 2015 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.2010 № 243. Одним з основних завдань програми є оснащення житлових будинків будинковими приладами обліку теплової енергії.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» коштів на виконання заходів зі встановлення будинкових засобів обліку теплової енергії з державного бюджету у 2015 році не передбачено.

Разом з тим інформуємо, що Мінрегіоном розроблено проект Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (далі – законопроект), положення якого передбачають запровадження обов’язкового комерційного обліку, у тому числі теплової енергії, визначають його загальні засади, фінансування та відповідальність за порушення законодавства щодо комерційного обліку тощо.

Норми законопроекту щодо комерційного обліку додатково будуть деталізовані у Порядку, оскільки законопроектом передбачено, що порядок ведення комерційного обліку визначає Кабінет Міністрів України.

Законопроект схвалено Урядом, внесено до Верховної Ради України (реєстраційний № 1581 від 22.12.2014) та на сьогодні опрацьовується Комітетом з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства.

Повернутися вгору