У Мінрегіоні відбувся воркшоп щодо проведення публічних консультацій з питань житлової політики

03.11.2020

23 жовтня відбувся воркшоп щодо проведення публічних консультацій з питань житлової політики та нового проекту Житлового Кодексу України.

Захід пройшов під егідою Міністерства розвитку громад і територій України у межах проекту “Залучення громадян у процес прийняття рішень шляхом проведення публічних консультацій” за сприяння Національного Демократичного Інституту та Інституту «Республіка».

Участь у заході взяли представники Мінрегіону, інших державних і неурядових структур, зокрема, фахівці Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло), громадської організації Housing Ukraine, громадської спілки «Асоціація управителів житла», Експертної Міжгалузевої  Асоціації України (ЕМАУ) та інші.

Т.в.о. Директора Департаменту житлової політики Світлана Старцева наголосила на необхідності проведення публічних консультацій саме на етапі розробки проєкту Житлового кодексу.

«Наразі, Мінрегіон із зацікавленими сторонами працює над розробкою нового проекту Житлового кодексу України, який має на меті врегулювати питання житлової сфери України. Нам важливо розуміти бачення громадськості щодо вирішення та нормативного врегулювання питань у цій сфері. Публічні консультації – це ефективний інструмент для формування політики з урахуванням думки громадськості та інших груп стейхолдерів», – наголосила Старцева.

«В Україні залишається актуальним комплексний перегляд законодавства у житловій сфері, – заявив голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний, – адже житлова політика держави має бути дієвою. – Тому робота з написання проєкту нового Житлового кодексу України, яку проводить Мінрегіон спільно з експертним середовищем, у тому числі за участі фахівців Держмолодьжитла, є стратегічно важливою», – підкреслив Сергій Комнатний.

Повернутися вгору