Прес-центр

02.03.2021

Олексій Чернишов, Міністр розвитку громад і територій, провів зустріч з Директором Світового банку у справах країн Східної Європи (Білорусі, Молдови, України) Арупом Банерджі. Було обговорено реалізацію чинних проєктів, а також визначено перелік нових, найбільш пріоритетних.
Міністр розвитку громад та територій зазначив, що співпраця з міжнародними партнерами є одним із ключових напрямів діяльності Мінрегіону, а реалізація спільних проєктів зі Світовим банком, спрямованих на вирішення проблем у важливих суспільних сферах – першочерговим завданням.
Наразі Мінрегіон реалізовує 2 проєкти, один з яких спрямований на відновлення міської інфраструктури: «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання в Україні»; «Другий проєкт розвитку міської інфраструктури».
Крім того, міністерство долучене до Програми «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України». Наразі триває робота над методологією розробки комплексних планів просторового розвитку громад, яка має бути завершена у ІІ кварталі 2021 року.
Олексій Чернишов також проінформував колег щодо напрямів діяльності Мінрегіону, що потребують додаткових джерел фінансування та спрямовані на вирішення першочергових проблем. Серед них:
1. Управління побутовими відходами
2. Термомодернізація громадських та житлових будівель
3. Цифровізація містобудівної документації
4. Трансформація вугільних територій
5. Підтримка сільських та гірських територій
За підсумками зустрічі було погоджено потенційні напрями залучення кредитних коштів для подальшої реалізації спільних проєктів та досягнуто домовленостей щодо більш детального обговорення.

Повернутися вгору