63% громадян України підтримують реформу децентралізації, – результати соціологічного дослідження

09.12.2021
63% громадян України підтримують реформу децентралізації, – результати соціологічного дослідження

63% громадян підтримують реформу децентралізації в Україні. А рівень обізнаності з процесом адміністративно-територіальної реформи складає 83%. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода під час презентації результатів шостого щорічного Всеукраїнського соціологічного дослідження «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування». Загалом було проведено 2000 інтерв’ю.

«63% людей вважають, що реформа децентралізації Україні потрібна. Такі результати соціологічного дослідження підтверджують, що попри складність реформи, вона є актуальною та однією з найуспішніших в Україні. Приємно, що суспільство високо оцінює проміжні результати реформи та усвідомлює її важливість для подальшого розвитку країни. Отже, ми рухаємось у правильному напрямку», – зауважив заступник Міністра. 

Зазначимо, соціологічне дослідження проводилось Київським міжнародним інститутом соціології у жовтні-листопаді 2021 року на замовлення Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні» у співпраці та координації з Міністерством розвитку громад та територій України. 

Зокрема, респонденти відповідали на питання щодо: 

  • перевірки законності рішень органів місцевого самоврядування,
  • практики звітування влади перед громадою, 
  • проведення місцевих референдумів,
  • процесу передачі землі з державної власності до комунальної,
  • впорядкування територій, 
  • створення належних умов для життя людей у громадах тощо.

З результатами шостого щорічного Всеукраїнського соціологічного дослідження «Децентралізація та реформа місцевого самоврядування» можна ознайомитись за посиланням: https://cutt.ly/OYW3oxH

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що наступного року прогнозований обсяг місцевих бюджетів збільшиться на понад 87 мільярдів гривень у порівнянні з 2021-м.

Повернутися вгору