90 територіальних громад отримали шанс стати партнерами проєкту «ГОВЕРЛА»

22.07.2021

90 територіальних громад з Волинської, Львівської та Полтавської областей отримали запрошення взяти участь у відборі першої когорти партнерів Проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

«На основі аналізу низки параметрів, зокрема, демографічних та соціально-економічних, по 30 громад з Волині, Львівщини та Полтавщини отримали запрошення для участі у проєкті «ГОВЕРЛА». У його межах надаватиметься технічна допомога тергромадам, проводитиметься навчання для адміністраторів та керівників громад», – підкреслив заступник Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода. 

Зазначимо, запрошення на участь оголошено лише для першого набору партнерів-громад. Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» планує працювати як на національному, так і на місцевому рівні, підтримуючи громади у семи областях України.  

Пріоритетні цілі Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»:

  • сформована ефективна правова основа для здійснення децентралізації, включаючи секторальну та фіскальну;
  • територіальні громади, які здатні реалізовувати нові повноваження, включаючи управління персоналом, адміністрування і фінансову прозорість;
  • покращена якість послуг;
  • побудована система, яка забезпечує належне фінансування регіональних органів влади (області, району та територіальних громад);
  • зміцнені інструменти місцевого економічного розвитку;
  • побудована більш ефективна співпраця органів влади різних рівнів;
  • підвищена обізнаність й участь громадян у бюджетуванні, плануванні та прийнятті рішень щодо надання послуг в громадах.

Довідково

Проєкт «ГОВЕРЛА» – це п’ятирічна програма, яка впроваджується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і реалізовується компанією DAI Global LLC (DAI).

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що проєкт «ГОВЕРЛА» зосереджений на впровадженні та сприянні інституалізації ефективної системи децентралізованого самоврядування в Україні.

Повернутися вгору