Аби перетворити Україну на регіонального лідера потрібна консолідація всіх рівнів влади, – Зубко

28.02.2019

 

Якою ми хочемо бачити Україну у наступні 5 років? Україна має стати регіональним лідером серед східно-європейських держав. І це є дуже потужним сигналом для всіх без винятку органів влади – як центральної, так і місцевого самоврядування. Про це на Раді регіонального розвитку у Кропивницькому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Ми маємо консолідувати наші зусилля на 5 ключових напрямках. У першу чергу – це розвиток сільської території. Ми говоримо про інфраструктуру, про надання послуг, але й говоримо про те, що саме ті 3 мільйона тонн зернових, які сьогодні вирощуються на Кіровоградщині, мають йти на переробку і давати більшу маржу, виходити на європейські ринки вже з доданою вартістю. Тому саме напрямок переробки усіх експортних категорій сільгосппродукції від зерна, кукурудзи, соняшника, сої – до городини, ягід, а також м’яса та молока є запорукою зростання аграрного сектору та виходу на світові ринки у іншій якості. Крім того, недооціненим є потенціал фермерських господарств, який потрібно розвивати», – зазначив Геннадій Зубко.

Другий напрямок – це розвиток людського потенціалу. Крім збільшення доходів, зростання мінімальної і середньої заробітних плат, дуже важливим є навчання людей. Адже світові вимоги до аграрного бізнесу зараз є жорсткими і дуже швидко змінюються. «Ми маємо навчити не тільки голів ОТГ та керівників ОМС, а й малий і середній бізнес, який має ефективно залучати інвестиції», – підкреслив Зубко.

Серед ключових напрямків, Віце-прем’єр-міністр також назвав туризм і розвиток інновацій та інвестицій. «ІТ-галузь для України є надважливою, вона має активно включатись, наприклад, в інжиніринг у сільському господарстві, що дозволить впроваджувати нові програмні продукти, технології і процеси як в управлінні технічними лініями, так і сільгоспмашинами», – пояснив Зубко.

І останнє – це загальноукраїнська солідарність. «У нас не повинні мати особливих преференцій міста-мільйонники, чи області з найвищим ВВП. Сьогодні є один посил – нам потрібно зробити кроки, які дозволять вирівняти можливості територій по залученню інвестицій. І якраз Кіровоградщина демонструє хороші приклади і щодо залучення інвестицій, і щодо розвитку можливостей». – наголосив урядовець.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Повернутися вгору