Більше 700% склало зростання вартості оренди землі на аукціоні у Черкаській області

21.01.2016

Cherkasy regionУ січні цього року на першому земельному аукціоні черкаські землевпорядники продали права оренди на 10 земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Загальна площа земель становить 236,8 га. Конкуренція між учасниками дозволила збільшити вартість продажу земель на 727 %. Разом стартова ціна всіх ділянок становила 147,5 тисяч гривень. За підсумками торгів інвестори сплатили 1,072 млн гривень.

Права оренди продали на землі в адміністративних межах Вершацької, Медведівської, Рацівської, Зам’ятницької, Головківської сільських рад. Найдорожчою стала земля площею 70 га на території Медведівської сільської ради. Тут розмір річної орендної плати за результатами аукціону збільшився до 84,6 % від нормативної грошової оцінки при встановленому законодавством мінімумі у 3%. Остаточна вартість орендної плати становила 132 тисяч гривень.

Минулого року спеціалісти Головного управління Держгеокадастру Черкаської області на аукціонах продали права оренди на 69 земельних ділянок загальною площею більше 791 га. Кошти у розмірі 1,104 млн гривень, що отримали від оренди землі відповідно до укладених договорів щороку надходитимуть до місцевих бюджетів.

Довідка

Земельні торги проводяться відповідно до глави 21 Земельного кодексу України «Продаж земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах».

Інформація про лоти із зазначенням місця розташування земельних ділянок, їх площі та кадастрових номерів, а також стартового розміру річної орендної плати розміщена на сайті Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру у розділі «Земельні аукціони».

Прес-служба Держгеокадастру

Повернутися вгору