Близько 100 громад отримають підтримку від U-LEAD у розробці стратегій місцевого розвитку

02.12.2021
Близько 100 громад отримають підтримку від U-LEAD у розробці стратегій місцевого розвитку

96 громад будуть розроблювати стратегії місцевого розвитку за експертної підтримки від U-LEAD. Ці документи мають містити заходи, спрямовані на економічне зростання, збільшення зайнятості людей, а також збереження навколишнього середовища. Наразі вже затверджено 520 стратегій у громадах України. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.

«У межах Програми U-LEAD 300 українських громад вже отримали допомогу у розробленні стратегій розвитку. Наразі обрано ще 96 громад, які мають нагоду скористатися експертною підтримкою від наших міжнародних партнерів. Серед критеріїв відбору були, зокрема, зацікавленість тергромад у розроблені місцевої стратегії, наявність розробок, а також кадровий потенціал, спроможний самостійно розробити та реалізувати стратегію», — підкреслив заступник Міністра.

Зазначимо, нещодавно відбулася перша онлайн-зустріч представників відібраних громад, на якій вони познайомилися з експертами, що надаватимуть підтримку та обговорили подальші кроки. Водночас під час зустрічі учасники дізналися про успішні практики впровадження стратегії місцевого розвитку Овруцької громади (Житомирська область).

Список територіальних громад, які отримають підтримку у розробці стратегій розвитку за посиланням https://bit.ly/3G8znBz.

Розроблення стратегій буде здійснюватися  відповідно до «Методичних рекомендацій щодо порядку розроблення, затвердження, реалізації, проведення моніторингу та оцінювання реалізації стратегій розвитку територіальних громад», розроблених Мінрегіоном спільно з Проєктом SURGe «Супровід урядових реформ в Україні».

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що за підтримки Програми U-LEAD у громадах України створено та модернізовано сотні ЦНАПів.

Повернутися вгору