Бюджет-2022: Фонд енергоефективності отримає додатково 2,6 млрд грн

02.12.2021

У Державному бюджеті України на 2022 рік для Фонду енергоефективності передбачено додаткове фінансування у розмірі 2,6 млрд грн. Таким чином, загальний статутний капітал Фонду наступного року складе 5,4 млрд грн, враховуючи наявні ресурси. Кошти буде спрямовано на термомодернізацію багатоквартирних житлових будинків у громадах України. На цьому наголосив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Україна слідує світовому тренду щодо зниження енергоспоживання та підтримує глобальні кліматичні цілі. Також пріоритетом для Уряду є досягнення енергетичної незалежності нашої держави. Для того, аби зменшити споживання енергоресурсів у громадах, існує ряд інструментів. Серед них — програма Фонду енергоефективності “Енергодім”, яка дозволить учасникам оновити власний житловий фонд та відшкодувати частину витрат на впровадження енергоефективних заходів. Наступного року з Державного бюджету України до Фонду енергоефективності буде спрямовано 2,6 млрд грн. Включаючи наявні кошти, загальний статутний капітал Фонду енергоефективності у 2022 році складе 5,4 млрд грн. Ці гроші підуть на термомодернізацію багатоквартирних житлових будинків у громадах України», — повідомив Олексій Чернишов.

Окрім того, очільник Мінрегіону зауважив, що наступного року також передбачено додаткове фінансування енергоефективних заходів в Україні від міжнародних організацій, зокрема, за співпраці з KfW, ЄІБ, Світовим банком тощо.

Зазначимо, у Законі «Про державний бюджет на 2022 рік» передбачено фінансування й інших важливих напрямів діяльності  Мінрегіону:

  • Фонд регіонального розвитку – близько 5 млрд 200 млн грн;
  • Фонд енергоефективності – близько 2 млрд 600 млн грн;
  • Програма «Питна вода» – 1 млрд грн;
  • Індустріальні парки та Центри креативної економіки – 600 млн грн;
  • Планування просторового розвитку регіонів – 187 млн грн;
  • Транскордонне співробітництво – 60 млн грн;
  • Трансформація вугільних регіонів – 118 млн грн;
  • Модернізація харчоблоків – 1,5 млрд грн;
  • Заходи проєкту «Дунайська стратегія» – 30 млн грн;
  • На опалювальний сезон для громад  – 1 млрд та подальші 11, 4 млрд (4% ПДФО) для муніципалітетів на компенсацію різниці ціни на газ для населення.

Нагадаємо, раніше Кабінет Міністрів України, німецький державний банк «Кредитна установа для відбудови» (KfW), та Житомирська і Запорізька міські ради підписали Угоду. Документ передбачає надання муніципалітетам двох міст довгострокових кредитів на пільгових умовах для термомодернізації десятків шкіл та дитячих садочків. 

Повернутися вгору