Черкаська область активно впроваджує заходи щодо активізації співробітництва територіальних громад

10.04.2018

Черкащина є чудовим прикладом успішної реалізації реформи децентралізації, у частині сприяння співробітництва територіальних громад.

Наразі таке співробітництво є одним із пріоритетних напрямків розвитку регіону, що було відображено у Плані реалізації стратегії розвитку Черкаської області на період 2018−2020 рр.

На сьогодні Черкащина посідає 8-ме місце у рейтингу Мінрегіону за кількістю зареєстрованих договорів про співробітництво територіальних громад. Загалом укладено 6 таких договорів, що у свою чергу дозволяє громадам підвищити якість послуг, заощадити власні кошти та отримати додаткове фінансування за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку.

Крім того, на наступні три роки Черкаська область має амбітні плани міжмуніципального співробітництва. У 2018 році планується зареєструвати у Мінрегіоні 20 договорів міжмуніципального співробітництва, а у 2019 та 2020 роках – по 30 таких договорів.

З метою досягнення поставлених цілей протягом лютого-березня 2018 року було проведено Марафон майстерень співробітництва територіальних громад Черкащини, за спільною ініціативою Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації, Черкаської агенції регіонального розвитку, Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування та Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України, що охопив всю територію області.

Професійні тренери, зокрема директор Черкаської агенції регіонального розвитку Любов Ропало та радник з питань регіонального розвитку Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування Григорій Перерва, навчали близько 250 учасників теоретичним засадам укладання та впровадженню договорів міжмуніципального співробітництва. Також вони презентували успішні практики реалізації таких договорів в Україні та разом з учасниками напрацьовували нові моделі співробітництва шляхом розробки проектів договорів про співробітництво тергромад щодо створення центрів безпеки громадян, комунальних підприємств, у тому числі й з вирощування енергетичних рослин, придбання пожежних машин, берегоукріплення річок тощо.

Повернутися вгору