Держенергоефективності та Український союз промисловців і підприємців підписали Меморандум про партнерство

02.03.2016

Снимок_2016_03_02_12_21_54_681Підписання відбулося 1 березня 2016 року в рамках розширеного засідання комісії УСПП на тему «Стимулювання впровадження енергоефективних заходів в будівлях – перший та найважливіший крок в підвищенні енергонезалежності України».

«Меморандум – це не декларативний документ, а продовження плідної роботи, розпочатої ще два роки тому», – зауважив Сергій Савчук та запевнив, що підписаний документ сприятиме підвищенню рівня енергоефективності та структурує подальшу співпрацю.

«Нам потрібно консолідувати зусилля, насамперед долучити до програми з енергоефективності українських виробників. Це сприятиме розвитку вітчизняного ринку енергоефективних матеріалів та обладнання, створенню нових робочих місць та збільшенню надходжень до бюджету всіх рівнів», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

В ході виступу Голова Держенергоефективності подякував Президенту Всеукраїнської громадської організації «Український союз промисловців і підприємців» Анатолію Кінаху за небайдуже ставлення до питань енергоефективності, зауваживши, що саме вітчизняні промисловці та підприємці є точкою росту української економіки.

Сергій Савчук також акцентував увагу на активній позиції місцевої влади у сфері енергоефективності. Зокрема, щодо популяризації механізмів стимулювання населення, ОСББ та ЖБК до впровадженняенергоефективних заходів. Він навів успішні приклади співпраці з регіонами та зауважив, що у минулому році було прийнято 81 місцеву програму з відшкодування частини відсотків за «теплими» кредитами. Наразі розробляється ще 120 таких програм.

«Сьогодні питання енергоефективності, використання  альтернативних джерел енергії впливають не тільки на зниження енергетичної залежності України, а й визначатимуть наше місце на світових європейських ринках», – зауважив Анатолій Кінах та додав, що співпраця сприятиме активізації впровадженняенергоефективних технологій.

Наприкінці засідання було досягнуто домовленості щодо розробки найближчим часом чіткого плану взаємодії Агентства та УСПП, направленого на розвиток відновлюваних джерел енергії та енергоефективності.

Довідка

Меморандум передбачає, що сторони співпрацюватимуть в таких напрямках: розробка та реалізація програм з енергоефективності; проведення ряду спільних публічних заходів; створення регіональних центрів з надання консультацій для ОСББ, ЖБК  та населенню щодо технологій ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива з урахуванням механізмів діючих Програм з енергоефективності.

Повернутися вгору