ДІАМ та Всеукраїнська асоціація громад підписали Меморандум про співпрацю

14.09.2021
ДІАМ та Всеукраїнська асоціація громад підписали Меморандум про співпрацю

Голови Державної інспекції архітектури та містобудування та Всеукраїнської асоціації громад підписали Меморандум про співпрацю. Йдеться про вдосконалення виконання функцій державного архітектурно-будівельного контролю. Про це повідомив голова ДІАМ Семен Кривонос.

«Підписаний меморандум передбачає тісну співпрацю між громадами та ДІАМ. Відтак, ми будемо спільно розв’язувати питання у сфері архітектурно-будівельного контролю та розробляти відповідні нормативно-правові акти. Також незабаром розпочнеться передача повноважень архітектурно-будівельного контролю органам місцевого самоврядування. Наша задача не давати шансу корупції», – зауважив Семен Кривонос.

«Ми підписали документ про тісну співпрацю і подолання корупції. Іншими словами, громадам та бізнесу зокрема не треба буде «годувати» чергову зграю чиновників, щоб отримати дозвіл на будівництво чи ввести в експлуатацію об’єкт будівництва», – підкреслив голова Всеукраїнської асоціації громад Іван Слободяник.

Зазначимо, раніше у Мінрегіоні підписали тристоронній Меморандум між Міністерством, ДІАМ та НАБУ щодо перевірки майбутніх співробітників Державної інспекції архітектури та містобудування на доброчесність. Відтак, кожен кандидат на посаду державного службовця та працівника ДІАМ пройшов перевірку у Національному антикорупційному бюро.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що реформа містобудування — на завершальному етапі. Менше, ніж за тиждень в Україні буде остаточно припинено роботу Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), яку експерти називали одним із найкорумпованіших органів у державі. Натомість новостворений орган Державна інспекція архітектури та містобудування (ДІАМ) розпочинає функціонувати на повну. В інспекцію вже набрано 30% співробітників. 

Довідково 

У березні 2020 року на виїзному засіданні уряду Президент України Володимир Зеленський запропонував ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію. Та додав, що важливим елементом курсу держави є це подолання корупції. Зокрема, у будівельній сфері.

Всеукраїнська асоціація громад – це об`єднання зусиль сільських та селищних рад, спрямованих на захист прав та інтересів відповідних територіальних громад.

Повернутися вгору