Дизайн зовнішнього освітлення в житлових кварталах повинен естетично поєднуватись з існуючою та історичною архітектурою – норма ДБН

28.05.2019

Нові ДБН «Природне та штучне освітлення» містить низку оновлених норм щодо організації вуличного освітлення в населених пунктах. Зокрема, у житлових кварталах необхідно враховувати, що прилади зовнішнього освітлення повинні естетично поєднуватися з просторовою структурою та історичною забудовою. Це стосується форми і пропорцій світильників, кронштейнів і опор, висоти установки освітлення. Це дуже правильна норма, адже організація гармонійного освітлення має важливе значення. Про це зазначив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Державні будівельні норми «Природне та штучне освітлення» діють з 1 березня цього року.

У нових ДБН також детально і з розрахунками прописано необхідне освітлення прибудинкових територій. Унормовано, що над кожним входом в будівлю або поруч з ним обов’язково повинні встановлюватися світильники, які забезпечують середній рівень освітленості, згідно з установленими нормами (основний вхід, запасний, технічний входи, пішохідні доріжки перед входом). Для дитячих садків та шкіл – освітлення спортмайданчиків, майданчиків для ігор і відпочинку, проїздів і підходів до будівель і майданчиків.  Є також норми середньої освітленості територій відкритих ринків, перед виставковими комплексами, супер- і гіпермаркетами. Прописані норми середньої освітленості після закриття цих закладів і мінімальні норми освітленості. Зазначено, що у проектах зовнішнього освітлення вулиць необхідно прописувати освітлення під’їздів до протипожежних джерел води, якщо вони розташовуються на неосвітлених ділянках вулиць або проїздів.

З нормами ДБН «Природне та штучне освітлення» можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/2HG83ir. Вони розроблені фахівцями ТОВ “КИЇВПРОМЕЛЕКТРОПРОЕКТ” на заміну ДБН від 2006 року.

Норми цих ДБН поширюються на проектування освітлення приміщень у житлових, цивільних, промислових будівлях і спорудах, на територіях промислових та сільськогосподарських підприємств, зовнішнього освітлення населених пунктів, у тому числі, вулиць, доріг, парків, пляжів, фасадів будівель, прибудинкових територій, дитячих майданчиків тощо.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

1

Повернутися вгору