До кінця 2017 року відновлять комунальну інфраструктуру у східних областях в рамках проектів Європейського інвестиційного банку – Геннадій Зубко

24.12.2015

зубкоКошти Європейського інвестиційного банку в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України загальною вартістю 200 млн. євро будуть спрямовані на  фінансування проектів допомоги переселенцям.

Про це сказав Віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко.

Кабмін ухвалив постанову, якою визначив порядок використання коштів Європейського інвестиційного банку на фінансування проектів допомоги переселенцям проектів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України.

«Спільно з експертами Європейського інвестиційного банку нами відібрано перші 72 проекти вартістю близько 700 млн. гривень. Всі вони спрямовані на відновлення інфраструктури та вирішенню проблем внутрішньо переміщених осіб на підконтрольних Уряду територіях Луганської і Донецької областей  та Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей», – повідомив Геннадій Зубко.

За словами урядовця, проект буде охоплювати райони, які зазнають сильного тиску на інфраструктуру соціальних послуг та іншу у зв’язку зі значним припливом внутрішньо переміщених осіб у цих областях, а також конкретні місцеві ради в інших областях, що приймають значні припливи внутрішньо переміщених осіб.

«В рамках реалізації проекту буде проведено невідкладний ремонт та заходи з підвищення енергоефективності інфраструктури для розселення внутрішньо переміщених осіб. Відбудовано та відновлено системи водопостачання та водовідведення, генерації, передачі та розподілу електричної енергії, централізованого постачання теплової енергії», – розповів Геннадій Зубко.

Також кошти спрямують на відбудову автомобільних шляхів і залізниць, пошкоджених в результаті конфлікту, включаючи уражені мости, ремонт або реконструкцію державних або громадських будівель.

«Ми очікуємо, що проекти будуть завершені не пізніше кінця 2017 року», – наголосив він.

Відповідну постанову Кабінету міністрів України було розроблено Мінрегіоном з огляду на невідкладну необхідність залучення ресурсів для фінансування заходів з подолання наслідків конфлікту в східних регіонах України.

Нагадаємо, що Фінансову угоду між Україною та Європейським інвестиційним банком щодо залучення 200 млн. євро для фінансування Програми було підписано 22 грудня 2014 року Прем’єр-міністром України Арсенієм Яценюком,  та Віце-президентом Європейського інвестиційного банку Ласло Бараньяєм. Загальний період погашення позики – 20 років, в т. ч. максимальний пільговий період — 5 років.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Повернутися вгору