Допустимий час на транспортування асфальтобетону для будівництва якісних доріг має складати не більше 3-х годин, – Парцхаладзе

23.09.2019

«Від моменту випуску до моменту укладання асфальтобетонної суміші (АБС) має минути не більше трьох годин, тоді дорожнє покриття буде якісним», – про це повідомив заступник Міністра Лев Парцхаладзе.

«Раніше, у старій редакції ДБН, таких вимог не було. Ми це змінили, адже при тривалому транспортуванні на великі відстані через вібрації та контакт із повітрям суміш стає неоднорідною і на дорожньому покритті можуть з’являтися тріщини та ями. Щоб цього уникнути, у нових ДБН ми ввели обмеження щодо часу на транспортування асфальтобетону – не більше 3-х годин. Науковці та експерти дорожньої галузі визначають цей час оптимальним, щоб суміш не застигала і потім укладалася однорідно», – зазначив Лев Парцхаладзе.

Норма почала діяти з 1 вересня цього року.

Заступник Міністра уточнив максимальні відстані транспортування асфальтобетонних сумішей:

– в межах населеного пункту – 75 км;

– на ґрунтових дорогах або дорогах з каменю чи бруківки поза населеним пунктом – 110 км;

– на асфальтобетонних, цементобетонних дорогах або з чорного щебеню поза населеним пунктом – 150 км.

Зміни до ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» розроблені ДП «ДерждорНДІ» і вступили в дію з 1 вересня 2019 року. Вони доступні за посиланням: https://bit.ly/2krG11H .

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

1 (3)

Повернутися вгору