Ефективність “теплих” кредитів проаналізують міжнародні експерти

05.02.2016

Meeting1_0Держенергоефективності спільно з Проектом Групи Світового Банку та Інститутом місцевого розвитку планує провести ґрунтовне дослідження ефективності державної програми “теплих” кредитів. Про це йшлося на зустрічі Голови Держенергоефективності Сергія Савчука з керівником Проекту IFC “Енергоефективність у житловому секторі України” Гжегожом Гайдою, яка відбулася 4 лютого 2016 року.

“Це буде дослідження того, наскільки ефективно впроваджено енергоефективні заходи та утеплено житло за умови державної підтримки, – сказав Сергій Савчук. – Ми будемо аналізувати дані енергоспоживання “до” та “після” реалізації заходів з утеплення за результатами опалювального сезону осінь 2014 року – весна 2015 року”.

Він також зазначив, що Держенергоефективності лише частково співфінансує заходи домогосподарств на енергоефективність, і лише на обладнання та енергозберігаючі матеріали. Решта заходів, зокрема, більша частина кредиту, а також роботи фінансуються безпосередньо та повністю домогосподарствами. Тому є впевненість, що суми виданих “теплих” кредитів в обсязі 1,3 млрд грн, які у 2015 році взяли 100 тисяч сімей, були використані у ефективний спосіб домогосподарствами. Вони в першу чергу зацікавлені у поверненні своїх вкладень в утеплення за рахунок зменшення споживання тепла, газу, електроенергії в своїх оселях.

На думку Гжегожа Гайди, механізм співфінансування має працювати й надалі, але з часом може зазнавати певного удосконалення. Для цього буде проведено дослідження. “Потрібен зворотній зв’язок від споживачів “теплих” кредитів, реальні дані щодо ефекту від впроваджених енергоефективних заходів, враження позичальників від процесу отримання кредиту для встановлення того чи іншого обладнання”, – сказав він. Позитивні результати дослідження будуть ще одним аргументом для залучення додаткових коштів на “теплі” кредити, у тому числі від донорів.

Сторони домовились розробити дорожню карту такого дослідження, яка міститиме заходи, строки та відповідальних осіб. Результати дослідження будуть викладені до червня 2016 року та покладені в основу удосконалення програми енергоефективності. Розрахунки, отримані у результаті дослідження, будуть додатковим аргументом для Уряду та Верховної Ради України щодо збільшення фінансування заходів з енергоефективності.

Прес-служба Держенергоефективності

Повернутися вгору