«Енергодім»: Понад 120 громад мають власні програми з енергоефективності

15.09.2021
Енергодім: Понад 120 громад мають власні програми з енергоефективності

У громадах стимулюють створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) завдяки програмам з відшкодування витрат на заходи з енергоефективності. Станом на 31 серпня 2021 року такі ініціативи затверджено у 121 тергромаді. Про це повідомив генеральний директор Директорату енергоефективності Міністерства розвитку громад та територій Дмитро Петрунін.

«Україна має досить енергозатратну економіку, тому впровадження заходів з енергоефективності — це відповідальне завдання для кожного українця. Вони  дозволяють повернути до 70% витрат на модернізацію оболонки будівлі з її утеплення на умовах співфінансування. Наразі у 121 територіальній громаді успішно діють такі програми», — зазначив Дмитро Петрунін.

Зауважимо, загальний обсяг фінансування програм складає понад 213 млн грн. Більше 24 тисяч ОСББ зможуть отримати кошти від місцевої влади і заощадити власні ресурси. 

Місцеві програми проаналізовані фахівцями Фонду енергоефективності, з них 90 ініціатив прийнято з урахуванням положень проєкту «Енергодім». Нині у розробці перебуває ще 31 програма.

Зазначимо, «Енергодім» — це Програма енергомодернізації багатоповерхових будинків. Завдяки їй ОСББ можуть відшкодувати витрати на модернізацію багатоповерхівок на всіх етапах реалізації енергоефективних заходів. 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що енергоефективність будівель — це пріоритетний напрям Європейського зеленого курсу.

Повернутися вгору