Фонд Держмолодьжитло відібрав перші 150 сімей-учасників проєкту «Житло для внутрішньо переміщених осіб»

22.07.2021

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву провів перший етап відбору учасників проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб». За його результатами 150 переможців отримають житлові кредити на вигідних умовах.

Проєкт реалізується у межах Угоди про фінансове співробітництво між Кабінетом Міністрів України та Урядом Федеративної Республіки Німеччина. Для його фінансування Уряд Німеччини через банк KfW надав грант у розмірі 25,5 млн євро, з яких Держмолодьжитло вже отримав перший транш у розмірі 5 млн євро.

Як повідомив голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний, попереду ще кілька етапів відбору учасників програми, адже загалом цього року банк KfW планує виділити на проєкт 15 млн євро, і ще 9,5 млн євро – у 2022 році.

Перелік кандидатів на участь у проєкті було сформовано на базі чинних реєстрів, що ведуться регіональними управліннями Держмолодьжитла. Відбір переможців здійснювався за допомогою генератора випадкових чисел із застосуванням програмного забезпечення, запропонованого Міжнародним Імплементаційним консультантом (IPC GmbH) та погодженого KfW. Контроль за відбором отримувачів кредиту здійснювали представники Мінреінтеграції, Міжнародного Імплементаційного консультанта lPC GmbH і Держмолодьжитла.

Для забезпечення прозорості процесу відбір транслювався онлайн. 

Перелік переможців оприлюднено на офіційному веб-сайті Держмолодьжитла і на сайтах його регіональних управлінь.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов зазначив, що забезпечення житлом залишається одним з найгостріших соціальних питань в Україні та особливо актуальним для внутрішньо переміщених осіб.

Довідково.

Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву заснований Кабінетом Міністрів України. Міністерство розвитку громад та територій є уповноваженим органом управління Фонду.

Кредитну програму «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб» реалізовують спільно Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Кредитна Установа для Відбудови KfW, Франкфурт-на-Майні та Держмолодьжитло. Отримувачем коштів є Мінреінтеграції, виконавцем проєкту – Держмолодьжитло.

За умовами програми, кредити ВПО надаватимуть на термін до 20 років під 3 відсотки річних, виходячи з нормативної площі житла (21 кв. м загальної площі на особу і додатково 10,5 кв. м на сім’ю).

Об’єктами кредитування можуть бути квартира у багатоквартирному житловому будинку чи одноквартирний житловий будинок, прийняті в експлуатацію не більш 35 років тому чи реконструйовані не більше 25 років тому.

Повернутися вгору