Геннадій Зубко: Новий Закон про державну службу – нова якість державного управління

10.12.2015

Зубко Г.З прийняттям Верховною радою закону “Про державну службу” ми отримаємо якісно нову систему державної служби та чиновників, які несуть відповідальність за результати своєї роботи.

Так прокоментував рішення Верховної ради Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час робочої поїздки до Чернігова.

«Я хочу подякувати цільовій команді реформ Національної ради реформ з якою ми разом починали підготовку цього законопроекту», – сказав він.

Геннадій Зубко наголосив, що наполегливість Голови Верховної ради Володимира Гройсмана як на початку процесу розробки цього закону, так і під час його розгляду у сесійній залі, дозволила парламентарям прийняти результативне рішення.

«Прийняття закону є значущим етапом у проведені реформи децентралізації. Нові громади мають отримати не лише додаткові фінанси та нові повноваження. На місцях мають бути люди спроможні їх виконувати ефективно, – зауважив він. – Після прийняття цього закону має бути прийнято закон про службу в органах місцевого самоврядування».

Віце-прем’єр-міністр України підкреслив, що завдяки новому закону з’явилась можливість збільшити рівень заробітних плат для державних службовців: «Це дасть можливість збільшити рівень зарплат найбільш ефективним працівникам».

За словами Геннадія Зубка, відтепер виключений суб’єктивний вплив керівника на рівень заробітної платні співробітників. Чиновників буде переорієнтовано з процесу на досягнення результатів. Збільшиться постійна частина доходу – до 70%. Введено просту класифікацію посад державної служби – категорія А, Б, В.

«На держслужбу залучатимуть фахові кадри. Відбір на вакантні посади буде здійснюватися виключно на конкурсних засадах. Громадськість та експерти будуть включені до кадрових комісій всіх державних органів», – пояснив він.

«Серед позитивних наслідків закону – припинення політичного впливу на чиновників, держслужбовцям категорії “А” заборонено участь в політичних партіях. Запровадження посади Державних Секретарів міністерств, які керують апаратом та забезпечують виконання Міністерством основних функцій, дозволить зберегти професійні команди при зміні Міністрів», – додав Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-прем`єр-міністра України

Повернутися вгору