Геннадій Зубко: спільно з європейськими партнерами ініційовано створення Проектного офісу секторальної децентралізації

19.07.2016

Для моніторингу та просування реформи децентралізації Мінрегіон ініціював створення Проектного офісу секторальної децентралізації, робота якого охоплюватиме близько 12 секторів та буде здійснюватися за підтримки  міжнародних донорських організацій. Про це сьогодні йшлося на зустрічі  Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку будівництва та ЖКГ Геннадія Зубка з міжнародними партнерами – представниками проектів GIZ, USADE, EDGE, а також партнерами з  ЄС, посольств ФРН, Швеції, Канади.

Геннадій Зубко повідомив, що на сьогодні 762 громади в Україні ініціювали об’єднання, 100 майбутніх об’єднаних громад вже отримали позитивний висновок облдержадміністрацій, а 31 громада вже чекає від ЦВК призначення перших виборів у цьому році.

«Зараз проходять останні сесії обласних рад, на яких затверджуються перспективні плани формування громад областей. Отже ми очікуємо, що кількість об’єднаних громад буде збільшуватися. Повний перелік громад, які об’єднаються у цьому році, матимемо на кінець серпня-початок вересня, коли спливе цьогорічний термін подачі документів до ЦВК щодо призначення перших виборів», – наголосив він.

цифри

Крім того, Віце-прем’єр-міністр зазначив: «Проектний офіс має стати комунікаційним центром, який поєднає горизонтальні комунікації між міністерствами й відомствами, які відповідальні за різні сектори реформи децентралізації,  та вертикальні комунікації з місцевим самоврядуванням та регіонами».

Він окреслив 12 основних секторів: освіта, охорона здоров’я, соціальний захист, адміністративно-територіальний устрій, місцеві бюджети, соціально-економічний розвиток, навколишнє середовище та використання природних ресурсів, ЦНАПИ, земельні відносини, містобудування та архітектура, інфраструктура (транспорт, зв’язок, дороги), культура ЖКГ.

«Ці напрями мають реформуватись на центральному рівні (на рівні міністерств) відповідно до ключової реформи децентралізації. Очевидно, що це має відбуватись у зв’язці з Проектним офісом секторальної децентралізації. А далі – усі прийняті рішення будуть максимально швидко імплементуватись на регіональний рівень. Тоді реформа просуватиметься значно швидше й матиме максимальний практичний ефект», – наголосив Геннадій Зубко

Повернутися вгору