Геннадій Зубко: Спрощення процедур приєднання до електромереж покращить позиції України у рейтингу Світового банку «Doing business»

02.03.2016

IMG_0612Мінрегіон працює у напрямку продовження реформи децентралізації та дерегуляції. Сьогодні ми пропонуємо Уряду підтримати законодавчі зміни, які спростять зарегульовані та заплутані процедури приєднання до електромереж.

Про це сказав Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, представляючи законодавчі зміни щодо спрощення порядку приєднання до електричних мереж.

«Ми пропонуємо зміни до діючого законодавства по спрощенню ряду процедур для малого та середнього бізнесу. Зокрема, спростити процедуру приєднання до електричних мереж. Відповідно ми поліпшимо позиції України у рейтингу Світового банку «Doing business» за показником «Підключення до електромереж», – наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець нагадав, що Україна є членом Енергетичного співтовариства і зобов’язана привести національне законодавство до європейських стандартів та у відповідність до правил та Директив ЄС у сфері енергетики. Зокрема, за європейською практикою приєднання до електричних мереж регулюється кодексами про систему передачі та про систему розподілу, а також правилами постачання електричної енергії споживачам.

«Стабільне функціонуванні ринку енергетики України має стратегічне значення, тому всі питання законодавчого врегулювання його роботи мають вирішуватись комплексно, – наголосив Геннадій Зубко. – Законодавчі позиції Мінрегіону та законодавчі ініціативи Міненерговугілля створять умови для ефективної роботи всіх учасників ринку електричної енергії».

«Ми пропонуємо скасувати отримання дозволу на розробку проекту відведення земельної ділянки під об’єкти електроенергетики, розміщення яких передбачено містобудівною документацією – планами зонування та детальними планами території. Це означає спрощення та скорочення часу проходження таких процедур, оскільки зараз розгляд заяви про отримання дозволу триває 1 місяць», – розповів Геннадій Зубко про законодавчі ініціативи Мінрегіону.

Перехід від отримання дозволу на земляні та ремонтні роботи до повідомного принципу також спростить процедури проведення робіт по приєднанню до електричних мереж. Повідомлення для стандартних приєднань робиться за 5 днів до початку робіт. На даний момент отримання дозволу займає 10 днів.

«Також пропонується зменшити строк розгляду заяви та направлення договору на приєднання від електропередавальної організації замовнику з 5 до 3 днів», – зазначив урядовець.

Також будуть скорочені строки надання послуги зі стандартного приєднання електроустановок до електричних мереж електропередавальної організації.

Мінрегіон пропонує запровадити чіткий розподіл на стандартне приєднання до електричних мереж (від 0 до 160 кВт – 95% всіх підключень – побутові споживачі, малий бізнес) та нестандартне приєднання (понад 5000 кВт), а також – комплексне стандартне приєднання (від 161 до 5000 кВт – середній бізнес). Також визначити основні умови плати за таке приєднання.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра

Повернутися вгору