Інвестування в туристичну інфраструктуру Карпат сприятиме розвитку регіону

06.11.2019

Програма розвитку Карпат є сьогодні пріоритетною для Президента України та Кабінету Міністрів України. Маємо спільно з місцевою владою та бізнесом опрацювати подальші кроки для розвитку регіону і туризму.

Про це сказав Перший заступник Міністра розвитку громад і територій України Дмитро Живицький під час стратегічної сесії «Туризм» ХІХ Міжнародного економічного форуму, який відбувся у Львові.

Він зазначив, що наразі Львівська область лідирує серед інших регіонів з розвитку туризму. Сам факт проведення такого заходу як Міжнародний економічний форум з фокусом на туризм підтверджує те, що влада області зацікавлена у розвитку та формуванні власного туристичного продукту.

 «Мені приємно, що ця мета об’єднала зусилля як бізнесу, так і обласної влади. Перші кроки, необхідні для розвитку туристичної галузі в області, вже зроблені. Адже на Львівщині активно розвивається інфраструктура та реалізовується безліч інноваційних проектів», – наголосив Дмитро Живицький.

Під час Форуму було обговорено перспективи реалізації проекту «Бойківське коло», який дасть змогу поєднати туристичні потенціали Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей. Будівництво транспортного кола Славське – Пилипець – Вишків – Славське (так зване «Бойківське коло») – це необхідність, яка дозволить активно розвивати інфраструктуру та туристично-рекреаційний потенціал кожної громади. Зараз ці населені пукти, по факту, відрізані один від одного. «Бойківське коло» зробить їх транзитними і виведе зі статусу «тупикових», а значить збільшить потік туристів між областями. До всього, це ще й економія часу та грошей. До прикладу, зараз відстань від смт. Славське до с. Пилипець (Закарпатська область) становить 100 км, а після будівництва нового автошляху становитиме 30 км. Також після будівництва автошляху й скоротиться відстань від смт. Славське до с. Вигода (Івано-Франківська область) зі 110 км до 33 км.

Враховуючи позитивну динаміку зростання кількості туристів до Карпат та задля розвитку внутрішнього та в’їзного туризму, першочерговим є питання створення належної логістичної інфраструктури, яка дасть змогу збільшити туристичні потоки до Карпат, розширити їх географію подорожей, покращити конкурентні переваги місцевості та збільшити надходження до місцевих бюджетів за рахунок оподаткування суб’єктів туристичного бізнесу.

Повернутися вгору