Іван Лукеря розповів про пріоритетні задачі, які передбачає справедлива трансформація вугільних регіонів

26.10.2021
Іван Лукеря розповів про пріоритетні задачі, які передбачає справедлива трансформація вугільних регіонів

Справедлива трансформація вугільних регіонів передбачає створення нових точок економічного зростання, впровадження заходів з термомодернізації, заміну систем теплопостачання, а також перепрофілювання освітніх закладів. На цьому наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря у програмі «Актуальне інтерв’ю» на телеканалі «Погляд».

«Підтримка розвитку громад, що залежать від видобутку вугілля, є надважливою. Концентрація на одному виді економічної діяльності значно звужує можливості тергромад. Наразі потрібно зосередитися на пріоритетних задачах, які передбачає справедлива трансформація вугільних регіонів. Йдеться про створення альтернативних точок зростання економіки, впровадження комплексних програм з термомодернізації житлового фонду і громадських будівель, заміну систем теплопостачання та перепрофілювання закладів професійно-технічної освіти. Звісно ж, йдеться і про створення нових робочих місць», — наголосив Іван Лукеря. 

За його словами, комплексний підхід у виконанні цих завдань дозволить громадам залучити нові інвестиційні механізми.

Зазначимо, Уряд України схвалив Концепцію Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів до 2030 року. В її основі — створення умов для інвестиційного розвитку, покращення умов проживання та будівництво якісної інфраструктури, перепрофілювання закладів професійно-технічної освіти, а також розв’язання екологічних проблем вугільних громад.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що ключове завдання нової регіональної політики — стимулювання економічного розвитку регіонів.

Повернутися вгору