Іван Лукеря: Розвиток інновацій та «зелена» енергетика є ключовими пріоритетами Дунайської транснаціональної програми

26.01.2022
Іван Лукеря Розвиток інновацій та «зелена» енергетика є ключовими пріоритетами Дунайської транснаціональної програми  

Дунайська транснаціональна програма на 2021-2027 роки визначає пріоритети у напрямах розвитку інновацій, впровадження «зеленої» енергетики та інклюзивного ринку праці. Документ був розроблений на основі незалежного аналізу територіальних проблем, потреб і потенціалу Дунайського регіону, Регламенту Interreg на період 2021-2027 роки тощо. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря. 

«Програма визначає пріоритети на 2021-2027 роки, що стосуються посилення ролі інновацій, промисловості та бізнесу, покращення екології та розвитку ринку праці у Дунайському регіоні. Відтак всі 14 країн-учасників Дунайської Стратегії будуть спільно працювати на досягнення цілей в межах визначених пріоритетів. Переконаний, це позитивно вплине на економіку регіонів України», — зазначив заступник Міністра.

У межах Програми визначено такі пріоритети:

  1. «Розумний» Дунайський регіон. Серед цілей посилення ролі інновацій у Дунайському регіоні, а також промислового переходу та підприємництва. Програма підтримуватиме дії, що просувають стратегію смарт-спеціалізації. Також сприятиме крос-секторальній співпраці та «розумному» нетворкінгу у сферах бізнесу, науки та інфраструктури. 
  2. «Зелений» Дунайський регіон з низьким вмістом вуглецю. Тобто, «озеленення» енергетики та транспортного сектору, контроль за водними ресурсами басейну річки Дунай, а також захист та збереження біорізноманіття в еко-регіонах.
  3. Більш соціальний Дунайський регіон. Розвиток доступного, інклюзивного та ефективного ринку праці.
  4. Покращення управління співробітництвом у Дунайському регіоні. Йдеться про підвищення інституційної спроможності територіального та макро-регіонального управління. 

Ознайомитися з програмою можна за посиланням: https://bit.ly/3eligQU

Зазначимо, пріоритети, затверджені у Програмі Головування України, тісно “перегукуються” із пріоритетами Дунайської транснаціональної програми на період 2021-2027 років.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов наголосив, що Україна стала першою країною, яка, ще не будучи членом Євросоюзу, головуватиме у Дунайській Стратегії у найближчий рік і відповідатиме за визначення пріоритетних напрямів співпраці країн у рамках ініціативи.

Повернутися вгору