Споживачі зекономлять близько 25% коштів при перерахунку вартості послуг опалення в залежності від температури повітря – Геннадій Зубко

15.01.2016

88888З прийняттям постанови про перерахунок вартості послуг опалення в залежності від температури повітря споживачі зможуть заощадити близько 25% коштів.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, перебуваючи з робочою поїздкою в Одеській області, під час селекторної наради щодо забезпечення сталого проходження опалювального сезону.

«Населення буде платити за те, що реально спожито, а не за те, що нараховане тепловиками, і зможе зекономити. Для цього розроблена конкретна зрозуміла методика, яку вже отримали всі комунальні служби», – підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

Урядовець наголосив, що голови державних адміністрацій особисто відповідають за стан проходження опалювального сезону на місцях і інформування координаційного центру про ситуацію з функціонуванням всіх систем опалення, водопостачання та водовідведення на місцях.

«Ви відповідаєте за якість і кількість тих рахунків, які сьогодні виставляються нашим споживачам», – підкреслив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр України зазначив, що якість послуг та справедлива ціна на ці послуги повинні бути забезпечені безумовно.

 «В 2015 році підприємствами теплокомуненерго зекономили на споживані газу 2 млрд. метрів кубічних у порівнянні з минулим роком», – сказав урядовець.

Геннадій Зубко також наголосив, що за 2015 рік було встановлено 50% будинкових лічильників тепла і газу. «У 2016 році ми повинні закрити питання встановлення газових будинкових лічильників, а також вийти на 75-78% встановлення будинкових лічильників тепла», – додав він.

«Ми також маємо пояснити населенню необхідність економії газу і, за можливості, заміну його іншими видами палива та енергії. Люди повинні розуміти, що зараз важливо бути ощадливими у споживанні тепла і гарячої води та не спалювати дорогоцінні енергоресурси у повітря», – додав Урядовець.

Нагадаємо, що нарахування щомісячної плати за використання централізованого опалення повинно враховувати зміни температурного режиму. Відповідне рішення про внесення змін до Постанови №630 було ухвалено Кабінетом Міністрів України. За розрахунками Мінрегіону та оцінками експертів економія коштів для населення, що використовує централізоване опалення,  може скласти 25%.

    Повернутися вгору