Кількість відвідувачів Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва склала понад один мільйон людей, – Наталія Козловська

20.12.2021

Єдину державну електронну систему у сфері будівництва (ЄДЕССБ) відвідало понад  один мільйон людей. Наразі у системі зареєстровано 128 тисяч об’єктів та 615 тисяч документів. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська.

«Цифровізація адміністративних послуг – один з “китів” реформи галузі містобудування. Наразі ЄДЕССБ налічує понад мільйон відвідувачів. Важливо, що це істотно спрощує роботу для професійної спільної – архітекторів, проєктувальників, технічних інвентаризаторів, інженерів, спеціалістів органів контролю тощо. Вже понад 25 тисяч авторизованих користувачів працюють з системою, створюючи там документи та дозволи. Наша мета – максимальна кількість адмінпослуг у “цифрі” вже в найближчій перспективі», – наголосила заступниця Міністра.

Зазначимо, на публічному порталі будь-яка людина може переглянути інформацію про всі об’єкти будівництва. У системі містяться дані про видані дозволи, акти готовності, технічну інвентаризацію та інше. 

Даними вже користуються журналісти та громадські активісти для моніторингу забудови міст. Також організації, які створюють сервіси на основі відкритих даних. Та звичайні люди, які цікавлять тим, що будують у їхньому населеному пункті. 

Нагадаємо, у ході опитування 74% користувачів позитивно оцінили процес надання послуги у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ) на порталі Дія.

Довідково 

Єдина державна електронна система у сфері будівництва розроблена Міністерством розвитку громад і територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за підтримки проєкту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

Повернутися вгору