Комерційний облік тепла і води дозволить українцям платити лише за спожиті ресурси та стимулюватиме до енергозбереження

08.07.2016

6 липня у Верховній Раді України за №4901 зареєстровано проект Закону України “Про комерційний облік комунальних послуг”, який розроблено разом із Держенергоефективності. Його мета – створити в країні правові умови для забезпечення 100% комерційного обліку споживання тепла і води.

“Важливість законопроекту важко переоцінити. Адже ефективне впровадження заходів з енергозбереження неможливе без повного обліку енергоресурсів”, – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що запровадження 100% приладного обліку дозволить знизити на ¾ обсяг необлікованих витрат води у внутрішньобудинкових системах та скоротити споживання теплової енергії протягом 1-3 років в середньому на 15-20%.

Голова Агентства також пояснив, що забезпечення обов’язкового приладного комерційного обліку не дозволить суб’єктам господарювання у сферах природних монополій перекладати понаднормативні втрати в мережах на споживачів.

Так, законопроект передбачає обов’язковість комерційного та розподільчого приладного обліку, як колективного, так і індивідуального. Він також встановлює граничні терміни запровадження обліку: для нежитлових будівель – до 1 жовтня 2017 року, а для житлових – до 1 жовтня 2018 року.

Крім того, проектом акта визначаються:

  • механізми запровадження комерційного обліку існуючих, нових, реконструйованих та капітально відремонтованих будівель;
  • механізм оплати за встановлення, заміну та обслуговування вузлів обліку;
  • дієвий механізм правовідносин у частині експлуатації, повірки та заміни вузлів обліку;
  • порядок доступу до вузлів обліку;
  • обсяг обов’язкової інформації для формування рахунків та доступ до такої інформації;
  • загальні правила комерційного обліку;
  • прозорий механізм розподілу обсягів комунальних послуг між споживачами у багатоквартирних будинках;
  • відповідальність за порушення законодавства у сфері комерційного обліку комунальних послуг.

Загалом запровадження комерційного та розподільчого приладного обліку стимулюватиме енергоефективну поведінку споживачів та, як наслідок, призведе до зменшення обсягу споживання тепла та води.

Довідка

Законопроект розроблено з метою імплементації Директиви 2012/27/ЄС “Про енергетичну ефективність” в частині комерційного обліку теплової енергії та гарячої води.

Картка законопроекту на сайті Верховної Ради України за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=59553.

Прес-служба Держенергоефективності

Повернутися вгору