Комплексна термомодернізація багатоповерхівок можлива за участі управителів житла та ЕСКО-компаній

21.01.2016

21 січня Голова Держенергоефективності Сергій Савчук спільно із заступником Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуардом Кругляком взяв участь у робочій нараді членів Громадської спілки “Асоціація управителів житла”, де презентував напрацювання Агентства щодо нових механізмів з утеплення багатоповерхівок. Мова йде про залучення управителів багатоповерхівок та ЕСКО-компаній до державної програми з енергоефективності.

За словами Сергія Савчука тристороння співпраця Агентства, управителів та представників енергосервісу має великий потенціал.

«На наше переконання, енергосервісна компанія буде найкращим партнером, адже вона зможе професійно підійти до підготовки проекту, підрахувати потенціал економії та передбачити технічні ризики. Якщо укладено енергосервісний договір, то саме ЕСКО-компанія несе фінансові ризики та бере повну відповідальність за якість робіт. І найголовніше, компанія зацікавлена в максимальній економії витрат на житлово-комунальні послуги», – зазначив Голова Держенергоефективності.

Сергій Савчук також зауважив, що за умови додаткової державної підтримки ЕСКО-проекти з утеплення житла стануть більш вигідними. За його словами, наприклад, термін окупності проектів зі встановлення ІТП складе до 5 років, а з термомодернізації – до 10 років.

Для зменшення окупності таких проектів планується погашати спільно із муніципалітетами частину тіла кредиту та відсоткової ставки. Як наслідок збільшиться комерційна вартість житла та подовжиться строк експлуатації будівлі до 20 років.

Він нагадав, що існують законодавчі підстави для укладання енергосервісних договорів до 10 років. Вони передбачені Законом України “Про енергозбереження”. Наразі Агентство у співпраці з банками опрацьовує декілька моделей кредитних продуктів на утеплення багатоповерхівок за участю управителів та ЕСКО-компаній.

Прес-служба Держенергоефективності

Повернутися вгору