Конгрес місцевих та регіональних влад підтримав програму «Питна вода України 2022-2026»

30.09.2021

Учасники Конгресу місцевих та регіональних влад підтримали загальнодержавну соціальну програму «Питна вода України» на 2022-2026 роки та звернулися до Верховної Ради щодо ухвалення відповідного законопроєкту. Про це повідомив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.

«Криза нестачі питної води у світі постійно загострюється. Сьогодні Україна та країни ЄС забезпечені прісною водою у середньому на 60%. Головні фактори, які роблять цю кризу глобальною — це засуха річок, забудова, зміна клімату, застаріла водна інфраструктура та нераціональне користування водними ресурсами. Окрім світових екологічних викликів, на ситуацію у галузі впливає і застаріла водна інфраструктура у нашій країні», — наголосив Олексій Чернишов. 

Очільник Мінрегіону підкреслив, що це питання — один з пріоритетів Уряду, адже наразі лише 69% населення України мають доступ до систем централізованого питного водопостачання, 48% — до водовідведення. У деяких населених пунктах подають воду за графіком.

«У рамках втілення програми планується реалізація понад 1700 інфраструктурних проєктів у регіонах. Йдеться про будівництво нових та реконструкцію наявних об’єктів у сферах водопостачання та водовідведення. Водночас це створить нові робочі місця. Тож сподіваємось на підтримку відповідного законопроєкту у Верховній Раді», — зазначив Олексій Чернишов.

Запланований бюджет на реалізацію програми у 2022-2026 роках, згідно з проєктом Закону, складає близько 30 млрд грн. З них понад 16 млрд грн — це кошти державного бюджету. 

Зазначимо, у межах програми планується будівництво та реконструкція водозабірних споруд, водопровідних очисних споруд, мереж водопостачання та очисних споруд водовідведення із застосуванням новітніх технологій. Окрім того, передбачено впровадження станцій доочищення питної води у системах централізованого водопостачання.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад було підписано Меморандум щодо врегулювання проблемних питань у сфері теплопостачання.

Повернутися вгору