Конкурсна комісія розпочала оцінювання заявок конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» 2019 році

21.10.2019

17 жовтня відбулося перше засіданні конкурсної комісії Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» у 2019 році, організатором якого шостий рік поспіль є Міністерство розвитку громад та територій України. Незмінний партнер з його проведення – Програма Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

Цьогоріч на конкурс надійшло 168 заявок (84 – від об’єднаних територіальних громад).

За номінаціями: обласні ради – 2 заявки; районні ради – 11, міські ради – 97; сільські ради – 33; селищні ради – 25.

Конкурсні теми 2019 року обрано шляхом онлайн-опитування, яке проводилося серед органів місцевого самоврядування усіх рівнів, експертів, громадських організацій.

Тож за темою «Заходи та рішення органів місцевого самоврядування, спрямовані на ріст доходів місцевого бюджету» надійшло 40 заявок, за темою «Розвиток, заснований на особливостях регіонів і громад» – 79, а за темою «Практики залучення молоді до місцевого економічного розвитку» отримано 49 заявок.

Лідерами по кількості заявок є Хмельницька, Полтавська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Львівська, Харківська області.

Варто зазначити, що вперше за 6 років, заявки надійшли від усіх областей.

За результатами першого засідання конкурсною комісією були відхилені 32 заявки як такі, що не відповідають тематиці цьогорічного конкурсу. Тож за перемогу будуть змагатися 136 органів місцевого самоврядування усіх рівнів.

Заявки оцінюються за критеріями: ініціативність, інноваційність, ефективність, впливовість, сталість результатів.

Церемонія відзначення переможців відбудеться у грудні.

Детальніше про Конкурс можна дізнатися тут>>

 

Повернутися вгору