Лідери ЄС та Президент України привітали головування України у Дунайській Стратегії

13.10.2021

Президент України Володимир Зеленський, Президент Європейської Ради Шарль Мішель та Президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн привітали головування України в Стратегії ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР). Про це йдеться у спільній заяві, яка була підписана за підсумками 23-го Саміту Україна-ЄС у Києві. 

«Ми привітали головування України як першої країни з-поза меж ЄС у Стратегії ЄС для Дунайського регіону (ЄСДР), починаючи з 1 листопада 2021 року», — йдеться в документі.

Головування передбачає координацію роботи усіх країн-учасниць ЄСДР, реалізацію визначених пріоритетів та проведення низки тематичних заходів. 

«Для України це — великий шанс заявити про себе на міжнародній арені, посилити співпрацю з країнами-учасницями та закріпити позитивний імідж нашої держави на міжнародній арені. Головування повинно вчергове закріпити розуміння того, що Україна підтримує впровадження європейських ініціатив», — зазначив заступник Міністра та національний Координатор України в Дунайській Стратегії Ігор Корховий. 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що Уряд схвалив Програму головування України у Стратегії Європейського Союзу для Дунайського регіону у період з листопада 2021 року по листопад 2022 року та затвердив План заходів з її реалізації. 

Повернутися вгору