Луцьк першим з обласних центрів України отримав повноваження держархбудконтролю

30.12.2015

Новое изображение30 грудня в рамках децентралізації системи держархбудконтролю відбулась процедура передачі повноважень від Державної архітектурно-будівельної інспекції України до виконкому міської ради м. Луцька. Таким чином, Луцьк став першим обласним центром України, який отримав нові містобудівні функції.

«Міська влада Луцька оперативно та професійно виконала всі умови для отримання нових функцій, – повідомив голова Держархбудінспекції Олексій Кудрявцев, – Зокрема, затверджено штат нової інспекції у кількості 7 осіб. Тепер вона буде здійснювати функції з реєстрації документів на початок будівельних робіт та на готовність об’єктів до експлуатації, зможе проводити перевірки та зупиняти самочинні будівництва».

За його словами, у ДАБІ є усі підстави сподіватися, що у 2016 році більшість обласних міст України створять власні інспекції держархбудконтролю.

«На сьогоднішній день до Держархбудінспекції подані 34 заявки на створення місцевих інспекцій. Серед них такі обласні центри як Київ, Кіровоград, Львів, Тернопіль, Харків, Херсон та Чернівці. Інспекція зробить усе від себе залежне, аби передати їм повноваження у максимально стислі терміни», – заявив Олексій Кудрявцев.

«Передача повноважень у сфері держархбудконтролю дуже важлива для розвитку міста, – зазначив міський голова Луцька Микола Романюк. – Одночасно це й величезна відповідальність, але ми йдемо на цей крок свідомо. Переконаний, що децентралізація державного архітектурно-будівельного контролю дасть великий ефект для розвитку місцевої територіальної громади».

Нагадаємо, що 30 жовтня 2015 року в рамках децентралізації системи держархбудконтролю відбулася перша процедура передачі повноважень від ДАБІ України органам місцевого самоврядування Дружківки та Красного Лиману Донецької області.

Прес-служба ДАБІ України

Повернутися вгору