Механізм «будівельної амністії» вже працює: українці за спрощеною системою узаконюють свою нерухомість

20.09.2018

Оформити документи на будівництво за спрощеною системою можна протягом 10 днів, звернувшись до органів держархбудконтролю з повним пакетом документів. Про це сказала заступник директора Департаменту ДАБІ у Харківській області Євгенія Іванська 19 вересня під час спільного засідання колегії та архітектурно-містобудівної ради при Департаменті містобудування та архітектури ОДА.

«Відтепер кожен, хто в свій час не зміг належним чином оформити своє будівництво, має змогу звернутися до органів держархбудконтролю та привести у відповідність документацію на свої будинки та споруди», – зазначила заступник директора – начальник відділу нагляду за діяльністю уповноважених органів з питань архітектури та містобудування Департаменту Держархбудінспекції у Харківській області Євгенія Іванська.

Новий термін «будівельної амністії» розпочався у вересні після набрання чинності Наказу Мінрегіону від 3 липня 2018 року № 158. Вона має кілька суттєвих відмінностей від попередніх «амністій»:

– безстроковість дії;

– охоплено більший період будівництва об’єктів без дозвільних документів (з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року);

– до переліку узаконення додалися господарські споруди сільськогосподарського призначення, збудовані раніше 2011 року.

За умовами «будівельної амністії» штрафні санкції до власників чи користувачів земельних ділянок не застосовуються, а органи держархбудконтролю мають максимум 10 робочих днів на реєстрацію декларації про готовність до експлуатації або на її повернення на доопрацювання.

Крім того, на засіданні обговорили практику здійснення декларативних процедур у будівництві через електронну систему мешканцями Харківської області, а також останні зміни до містобудівного законодавства.

Консультації з питань, які виникають під час заповнення заяв для прийняття об’єктів до експлуатації, надаються фахівцями Держархбудінспекції у Центрах надання адміністративних послуг , – поінформували наостанок учасників заходу.

Прес-служба ДАБІ України

Повернутися вгору