Міністр Олексій Чернишов: «Наша ціль – подвоїти за два роки прямі інвестиції Австрії в українську економіку»

09.10.2020

8 жовтня відбулася зустріч Міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова з Надзвичайним і Повноважним Послом Австрії в Україні Ґернотом Пфандлером та представниками двадцяти однієї австрійської компанії, які працюють в Україні. Учасники події обговорили умови для інвестиційних можливостей в нашій країні та подальшого поглиблення співпраці.

Відкриваючи зустріч, Голова української частини Змішаної українсько-австрійської комісії з питань торговельно-економічних зв’язків Олексій Чернишов подякував австрійським партнерам за довіру та бажання вести бізнес в нашій країні, а також підкреслив важливість постійного покращення бізнес-середовища в Україні.

«Ми давно відійшли від образу та ролі уряду, як бюрократа, який бездумно роздає обіцянки. Сьогодні уряд – це в першу чергу команда, яка виконує не тільки управлінські функції, але і створює середовище для розвитку бізнесу та збільшення рівня прямих іноземних інвестицій – основи будь-якої економіки. Сьогоднішній діалог з представниками австрійських компаній дозволяє більш точно та в деталях розуміти, а головне – вирішувати будь-які питання та проблеми, які можуть заважати чесному та ефективному бізнесу в Україні. Змішана українсько-австрійська комісія стала майданчиком, завдяки якому ми досягаємо головної цілі – подвоїти рівень прямих австрійських інвестицій в українську економіку за два роки, підтримати рівень довіри та захистити інтереси наших партнерів в України», – наголосив Олексій Чернишов.

Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні Ґернот Пфандлер висловив впевненість у тому, що подібні зустрічі, які дозволяють вести відкритий та чесний діалог між бізнесом і владою, дадуть суттєвий поштовх до зміцнення економічних і торговельних зв’язків між Австрією та Україною.

Учасники зустрічі також обговорили подальші кроки уряду у впровадженні енергоефективних підходів та розумного енергоспоживання і реформу Державного фонду регіонального розвитку.

Довідково: У 2019 році за обсягами двосторонньої торгівлі товарами між Україною та країнами Європи Австрія посіла 14 місце (після Великої Британії та Словаччини) з часткою 2,6 % від загального обсягу.

За даними Національного банку України, станом на 31.03.2020 Австрія інвестувала в економіку України 1,05 млрд дол США, що складає 3,0 % від загального обсягу прямих іноземних інвестицій, залучених в економіку України. Австрія займає  шосте місце серед найбільших інвесторів в українську економіку.

Повернутися вгору