Міністр Олексій Чернишов та Посол Французької Республіки в Україні Етьєн де Понсен обговорили подальшу співпрацю

20.05.2021

Стан реформи децентралізації та регіонального розвитку в Україні, а також поглиблення співпраці з Французькою Республікою у напрямку регіонального розвитку обговорили Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов та Надзвичайний і Повноважний Посол Французької Республіки в Україні Етьєн де Понсен під час зустрічі 20 травня.

Зокрема, Міністр підкреслив, що Франція є наразі не тільки надійним другом України, а й важливим регіональним партнером, в тому числі щодо реалізації проєктів з реконструкції систем водопостачання та подякував Уряду Франції за підтримку проєктів щодо водопостачання у місті Маріуполь та у Луганській області.

Окрім того, сторони наголосили на важливості зміцнення та поглиблення співпраці, а також досягли домовленостей щодо наступної зустрічі, темою якої має стати обмін досвідом щодо функціонування інституту префектів та паризької агломерації.

«Радий нашій зустрічі й дуже дякую за всебічну підтримку Україні з боку Франції. Наші країни вже мають спільні проєкти, тож, ми зацікавлені у поглибленні співпраці. Зокрема, щодо обміну досвідом у сфері міжрегіонального та транскордонного співробітництва, стратегічного планування на регіональному та місцевому рівнях із відповідними представниками органів державної влади та місцевого самоврядування Французької Республіки», – наголосив Міністр Олексій Чернишов.

Своєю чергою, французька сторона високо оцінила результати децентралізації в Україні. Посол Етьєн де Понсен запевнив у готовності Франції посилювати співпрацю.

«Я вітаю прогрес, досягнутий за останні роки щодо реформи децентралізації, одночасно нагадуючи про важливість збереження збалансованого розподілу повноважень між центральною владою та громадами. Франція готова поділитися своїм досвідом та технічною експертизою у цій галузі», – підкреслив Посол Етьєн де Понсен.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час онлайн-зустрічі з представниками Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та компанії DAI повідомив про початок реалізації в Україні масштабного проєкту «ГОВЕРЛА», який буде зосереджений на впровадженні та сприянні інституалізації ефективної системи децентралізованого самоврядування в Україні.

Повернутися вгору